مالزی پس از کاهش ترس از بیماری، ممنوعیت واردات گاو استرالیا را لغو کرد

0

استرالیا از اعلامیه استقبال می کند زیرا مقامات می گویند کشور عاری از بیماری پوستی برآمدگی است.

مالزی ممنوعیت واردات گاو و گاومیش زنده از استرالیا را که به عنوان یک اقدام احتیاطی در برابر بیماری عفونی که می تواند برای دام ها کشنده باشد، لغو کرد.

وزارت خدمات دامپزشکی روز چهارشنبه گفت که مقامات مالزی پس از دریافت گزارش تحقیقاتی از استرالیا و گفتگوهای بین دو کشور، این ممنوعیت را لغو کردند.

کوالالامپور ماه گذشته پس از اینکه تعداد کمی از گاوهای استرالیایی که به کشور همسایه اندونزی ارسال شده بودند به بیماری پوستی برآمدگی (LSD) مبتلا بودند، واردات را به حالت تعلیق درآورد.

مقامات اندونزی گفتند که موارد مثبت LSD را در ۱۳ گاو از استرالیا طی چند ماه از ماه مه شناسایی کرده اند و به تعلیق واردات از چهار مرکز اقدام کردند.

وزارت کشاورزی، شیلات و جنگلداری استرالیا از اعلامیه مالزی استقبال کرد.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای روز سه‌شنبه گفت: «این نتیجه یک تلاش کاملاً هماهنگ کل دولت است که توسط مقامات فنی و تجاری این وزارتخانه رهبری می‌شود که به جمع‌آوری پایگاه شواهد گسترده‌ای که منجر به این تصمیم شد، کمک کردند».

“هیچ دلیلی برای نگرانی برای تولیدکنندگان گاو استرالیایی وجود ندارد، زیرا استرالیا بدون ال اس دی باقی مانده است.” “استرالیا به تجارت محصولات دامی در سطح بین المللی، از جمله گاو زنده به اندونزی ادامه می دهد.”

ال اس دی، که از طریق نیش حشرات منتقل می شود، خطری برای انسان ندارد، اما می تواند تولید شیر را مختل کند و باعث عقیمی و مرگ در گاو شود.

مالزی هر سال گاو و گاومیش را از استرالیا به ارزش حدود ۵.۵ میلیون دلار وارد می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.