متا، آمازون انتظارات درآمد خود را با افزایش بازارهای سهام شکست داد

0

بازارهای آسیایی پس از انتشار نتایج مالی قوی‌تر از حد انتظار غول‌های فناوری ایالات متحده، رشد کردند.

<. div aria-live="polite" aria-atomic="true" readability="85.915114613181">

بازارهای آسیایی پس از انتشار نتایج درآمدی قوی‌تر از حد انتظار توسط متا و آمازون باعث افزایش قیمت سهام غول‌های فناوری شد. موج می زند.

در هنگ کنگ، جایی که سهام بر اساس شاخص‌های اقتصادی ضعیف در سرزمین اصلی چین سقوط کرده است، شاخص Hang Seng در روز جمعه در معاملات صبحگاهی قبل از کاهش سود، حدود ۲ درصد افزایش یافت، در حالی که شاخص نیکی ژاپن ۱ درصد صعود کرد.

شاخص NSE NIFTY 50 هند بیش از ۱.۵ درصد افزایش یافت.

متا، شرکت مادر فیس‌بوک، روز پنجشنبه درآمد ۴۰.۱ میلیارد دلاری و سود ۱۴ میلیارد دلاری را برای سه ماهه چهارم سال گذشته گزارش داد که بسیار فراتر از پیش‌بینی‌های تحلیلگران است.

قیمت سهام متا در معاملات پس از ساعت کاری بیش از ۱۴ درصد افزایش یافت و از ۴۴۵ دلار گذشت.

متا در روز پنجشنبه به نقطه عطف مهمی رسید زیرا اولین شرکتی در نسل تک‌شاخ‌های فناوری خود شد – شرکتی که ارزش آن قبل از عرضه در بورس به ۱ میلیارد دلار می‌رسید – که اعلام کرد سود سهام ۵۰ سنت را به سهامداران پرداخت می‌کند. در هر سهم.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا در بیانیه ای گفت: “ما یک سه ماهه خوبی را پشت سر گذاشتیم، زیرا جامعه و تجارت ما همچنان در حال رشد است.”

نتایج سه ماهه چهارم آمازون نیز با فروش ۱۷۰ میلیارد دلاری فراتر از انتظارات ظاهر شد و سهام را تا ۹ درصد افزایش داد.

کسب و کار ابری AWS آمازون نیز نتایج خوبی را برای سه ماهه گذشته منتشر کرد که درآمد آن به ۲۴.۲ میلیارد دلار رسید.

اندی جاسی، مدیرعامل آمازون در بیانیه‌ای گفت: «این سه‌ماهه چهارم یک فصل خرید تعطیلات رکوردشکنی بود و سال ۲۰۲۳ قوی را برای آمازون به پایان رساند.

متا و آمازون هر دو درگیر کاهش هزینه‌های تهاجمی بوده‌اند و غول‌های فناوری حدود ۴۸۰۰۰ کارمند خود را از سال ۲۰۲۲ اخراج کرده‌اند.

عملکرد قوی غول‌های فناوری روز پنجشنبه ۲۸۰ میلیارد دلار به بازارهای ایالات متحده اضافه کرد که شاخص‌های S&P500، NASDAQ Composite Index و Dow Jones Industrial Average همگی با قیمت بالایی بسته شدند.

نمایش بهتر از حد انتظار متا و آمازون در سه ماهه چهارم، نقطه روشنی در آغاز پر از دست انداز سال ۲۰۲۴ است که در بحبوحه بررسی های فزاینده تنظیم کننده های ایالات متحده در مورد نگرانی های ایمنی آنلاین و نقض ادعایی ضد انحصار است.

غول فناوری اپل نیز با نتایج سه ماهه چهارم خود در روز پنجشنبه انتظارات را شکست داد، اما سهام آن به دلیل کاهش ۱۳ درصدی فروش آیفون در چین، جایی که برندهای محلی موقعیت زمانی غالب آن در بازار را از دست دادند، ۳.۳ درصد کاهش یافت.

شرکت مادر گوگل آلفابت روز سه‌شنبه نتایج مالی سه‌ماهه چهارم را اعلام کرد که پیش‌بینی‌های تحلیلگران را نادیده گرفت و باعث کاهش بیش از ۶ درصدی سهام شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.