متا تیمی را برای مبارزه با اطلاعات نادرست و آسیب های هوش مصنوعی در انتخابات اتحادیه اروپا معرفی کرد

0

رئیس امور اتحادیه اروپا غول فناوری می گوید این تیم کارشناسان را از سراسر شرکت گرد هم می آورد.

مالک فیس بوک متا از برنامه های خود برای راه اندازی یک تیم اختصاصی برای مبارزه با اطلاعات نادرست و آسیب های ناشی از هوش مصنوعی (AI) رونمایی کرده است. انتخابات آتی پارلمان اروپا.

مارکو پانچینی، رئیس امور اتحادیه اروپا متا، گفت که “مرکز عملیات انتخاباتی ویژه اتحادیه اروپا” کارشناسان را از سراسر شرکت گرد هم می آورد تا بر روی مقابله با اطلاعات نادرست، تأثیرگذاری بر عملیات و خطرات مربوط به سوء استفاده از هوش مصنوعی تمرکز کنند.

>
پانچینی گفت: «پیش از دوره انتخابات، ما یافتن و رتبه‌بندی محتوای مربوط به انتخابات را برای همه شرکای راستی‌آزمایی خود در سراسر اتحادیه اروپا آسان‌تر می‌کنیم، زیرا می‌دانیم که سرعت به‌ویژه در هنگام رویدادهای خبری مهم است.» در یک پست وبلاگ در روز یکشنبه.

“ما از تشخیص کلمه کلیدی برای گروه بندی محتوای مرتبط در یک مکان استفاده می کنیم و یافتن آن را برای حقیقت شناسان آسان می کند.”

پانچینی گفت که تلاش‌های متا برای مقابله با خطرات ناشی از هوش مصنوعی شامل افزودن ویژگی برای افراد برای افشای آن‌ها هنگام اشتراک‌گذاری ویدیو یا صدای تولید شده توسط هوش مصنوعی و مجازات‌های احتمالی برای عدم رعایت است.

او گفت: «ما قبلاً تصاویر واقع‌گرایانه ایجاد شده با استفاده از هوش مصنوعی متا را برچسب‌گذاری می‌کنیم، و در حال ساخت ابزارهایی برای برچسب‌گذاری تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی از Google، OpenAI، Microsoft، Adobe، Midjourney و Shutterstock هستیم که کاربران در فیس‌بوک، اینستاگرام و Threads ارسال می‌کنند.» .

راه‌اندازی پلتفرم‌های هوش مصنوعی مانند OpenAI’s GPT-4 و Google’s Gemini نگرانی‌هایی را در مورد احتمال نفوذ اطلاعات، تصاویر و ویدیوهای نادرست بر رأی‌دهندگان در انتخابات ایجاد کرده است.

انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا، که بین ۶ و ۹ ژوئن برگزار می‌شود، یکی از مجموعه‌ای از نظرسنجی‌های مهمی است که در سال ۲۰۲۴ برگزار می‌شود، که به عنوان بزرگترین سال انتخابات در تاریخ لقب گرفته است.

رای دهندگان در بیش از ۸۰ کشور، از جمله ایالات متحده، هند، مکزیک و آفریقای جنوبی، قرار است در انتخاباتی که حدود نیمی از جمعیت جهان را نمایندگی می کنند، به پای صندوق های رای بروند.

متا در اوایل این ماه به ۱۹ شرکت فناوری دیگر از جمله گوگل، مایکروسافت، ایکس، آمازون و تیک تاک پیوست و تعهدی را امضا کرد تا محتوای هوش مصنوعی را که برای گمراه کردن رأی‌دهندگان طراحی شده است، محدود کند.

بر اساس “توافق فناوری برای مبارزه با استفاده فریبنده از هوش مصنوعی در انتخابات ۲۰۲۴″، این شرکت‌ها موافقت کردند که هشت گام برای مقابله با خطرات انتخاباتی، از جمله توسعه ابزارهایی برای شناسایی محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی و افزایش شفافیت در مورد تلاش‌ها برای رسیدگی به مطالب بالقوه مضر بردارند. .

تأثیر هوش مصنوعی بر رأی دهندگان قبلاً در تعدادی از انتخابات مورد بررسی قرار گرفته است.

عمران خان، نخست وزیر سابق زندانی پاکستان، در آستانه انتخابات پارلمانی این کشور در اوایل ماه جاری، از سخنرانی های تولید شده توسط هوش مصنوعی برای گردهمایی حامیان خود استفاده کرد.

در ژانویه، یک فراخوان دروغین دروغین که ادعا می‌کرد از طرف جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده است، از رای‌دهندگان خواسته بود که در انتخابات مقدماتی نیوهمپشایر رای خود را شرکت نکنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.