مجوزهای شرکت تهران برای سیستم های POS قابل حمل

0

دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل نقطه فروش در تلویزیون دولتی پربیننده روز شنبه توسط شرکتی که مجوز تبلیغ برند را دریافت کرده است، تبلیغ شد.

POS تلفن همراه یک تلفن هوشمند، تبلت یا دستگاه پرداخت است که عملکرد صندوق فروش یا پایانه الکترونیکی نقطه فروش (ePOS) را انجام می دهد.

ظهور سیستم‌های POS قابل حمل میکرو تنها چند روز پس از آن اتفاق می‌افتد که شرکت پرداخت اعلام کرد این سرویس را به تاکسی‌های کشور ارائه می‌کند.

این سیستم با کارت بانکی چیپ و پین کار می کند. کارت به شخصی منتقل می شود که قرار است پرداخت به او انجام شود. کد دوم در کد تایپ می شود و پرداخت از حساب بانکی کسر می شود.

پس از ایجاد نمایه در اپلیکیشن، کاربران می توانند از طریق زرین پال (یک شرکت سپرده گذاری محلی) حساب خود را شارژ کنند. هر راننده تاکسی دارای یک شماره شناسایی ویژه در پایگاه داده پرداخت است. با وارد کردن شماره شناسه در اپلیکیشن، مسافر می تواند از طریق اپلیکیشن به راننده پرداخت کند.

پرداخت همچنین یک سیستم هوش مصنوعی راه اندازی کرده است که از طریق اپلیکیشن پیام رسان تلگرام، محبوب ترین سرویس پیام رسان در ایران، کار می کند.

اقدام به دیجیتالی کردن پرداخت ها بخشی از فشار بانک مرکزی ایران برای دور کردن تراکنش ها از ارز کاغذی است.

چندین شرکت دیگر در ماه های آینده شروع به راه اندازی سیستم های رقیب خود خواهند کرد که همگی از طریق اتصالات اینترنت ۳ و ۴G کار می کنند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.