مدیر عامل فورد سرمایه گذاری سه گانه در فناوری های جدید

0

مدیر عامل فورد مارک فیلدز می گوید این شرکت 112 ساله سرمایه گذاری خود را در فناوری های جدید سه برابر می کند که در نهایت منجر به وسایل نقلیه خودران می شود، اما همچنان به ساخت اتومبیل برای رانندگانی که می خواهند دست خود را روی چرخ نگه دارند.

فیلدز گفت تصادفی نبود که فورد کنگره جهانی موبایل، یک نمایشگاه تجاری فناوری عظیم در بارسلون، اسپانیا را برای رونمایی از SUV جدید کوگا خود انتخاب کرد که دارای آخرین فناوری اتصال و کمک راننده است.

فیلدز در مصاحبه ای با AP در روز دوشنبه در غرفه فورد، که در دریایی از سازندگان گوشی های هوشمند و گجت ها برجسته بود، گفت: “ما واقعا بر انتقال خود از یک شرکت خودروسازی به یک شرکت خودروسازی و حمل و نقل تاکید می کنیم.”

او گفت: «این مخاطب واقعاً خوبی برای دستیابی به افراد جدید است.

کوگا شامل آخرین نسخه از فناوری اتصال فورد به نام SYNC 3 است که به گفته این شرکت شامل دستورات صوتی بهبود یافته است و دسترسی به برنامه‌های کاربردی در گوشی هوشمند راننده را آسان‌تر می‌کند. این یک موتور دیزلی جدید 1.5 لیتری از جمله ویژگی های دیگر است.

فیلدز گفت که طی پنج سال آینده، سرمایه‌گذاری در فناوری‌های رانندگی خودران، مانند کمک پارک با یک دکمه و راهنمایی برای نگه داشتن خودرو در مسیر و کمک به ترمزگیری در ترافیک سنگین، سه برابر افزایش می‌یابد، با هدف نهایی یک خودروی کاملاً خودمختار. . او از ارائه ارقام مالی خودداری کرد.

دان باتلر، مدیر اجرایی خودرو و خدمات متصل فورد، به AP گفت: “ما دوست داریم در مورد آن به عنوان گذار از یک شرکت سخت افزاری به یک شرکت نرم افزاری و خدمات متحرک نیز فکر کنیم.”

“تحرک” یک کلمه رایج در نمایشگاه بی سیم است. برای مشتریان فورد، این به معنای طیف گسترده‌ای از نوآوری‌ها از ادغام بیشتر اینترنت در اتومبیل‌ها، تا اشتراک‌گذاری سواری و حتی استفاده از سایر روش‌های حمل‌ونقل همراه با اتومبیل، مانند دوچرخه است.

فیلدز گفت که فورد می‌داند که باید مراقب باشد که راننده خودروهای سنتی را تحت کنترل خود داشته باشد، به‌ویژه در ایالات متحده، از هاله آزادی شخصی که خودروسازان همیشه بر محصولات خود افکنده‌اند، محافظت کند.

فیلدز گفت که فورد در توسعه خودروی متصل “مسیری دوگانه” را در پیش گرفته است.

یکی برای کسانی که می‌خواهند خودرو به آنها کمک کند یا در نهایت وسیله نقلیه را تحویل بگیرند، و دیگری برای رانندگانی که می‌خواهند کنترل چرخ را حفظ کنند.

با پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری سواری مانند اوبر که برای بسیاری از مصرف‌کنندگان بالقوه جوان، رانندگی را تغییر می‌دهد، فورد همچنین به دنبال به دست آوردن بخشی از به اصطلاح اقتصاد اشتراک‌گذاری است.

فیلدز گفت: «در سرتاسر جهان وقتی شاهد رشد این ابرشهرها با 10 میلیون نفر یا بیشتر هستید، مردم راه‌حل‌های حرکتی می‌خواهند، آنها گزینه‌هایی می‌خواهند. این می تواند شامل اشتراک خودرو، اشتراک سواری یا استفاده از چندین حالت حمل و نقل مرتبط با یک سرویس، مانند استفاده از قطار و دوچرخه باشد.

فیلدز گفت که فورد در حال آزمایش برخی از برنامه‌ها در این زمینه است که از نظر او “یک فرصت درآمد بزرگ” است.

این پروژه ها شامل اشتراک خودرو در لندن و سراسر آلمان است.

فورد همچنین در حال کار بر روی یک برنامه آزمایشی دوچرخه‌های الکترونیکی است که باتلر گفت روزی می‌تواند با اشتراک‌گذاری خودرو در هم آمیخته شود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.