مذاکرات نهایی با مصری‌ها در تهران برای برقراری پروازهای قاهره/ توسعه پروازهای عربستان از مهرماه

0
به نقل از ایلنا:

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا:


رییس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: سفارت عربستان دایر شده و در حوزه هوایی با این کشور مذاکراتی داشتیم و توافقنامه‌ها به امضا رسیده‌‌ است. برای برقراری پروازهای غیر از حج تمتع مذاکراتی شده و برای برقراری پروازهای عمره و غیر از آن مهر ماه مذاکراتی انجام می‌شود.

محمد محمدی‌بخش، رییس سازمان هواپیمایی کشوری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره آخرین مذاکرات و توافقات با مصر برای راه‌اندازی پروازهای مستقیم اظهار داشت: برای برقراری پرواز بین کشورها باید توافقنامه‌ای بین سازمان هواپیمایی دو طرف به امضا برسد و مجوزها مورد تایید قرار بگیرد و پس از پروازهای دو جانبه یا یک جانبه از هر سو برقرار می‌شود اما این توافقنامه هنوز بین ایران و مصر به امضا نرسیده‌است.

وی ادامه داد: قرار بر این است که در آینده نزدیک مسئولان مرتبط با این موضوع به تهران بیایند تا توافقات به امضای دو طرف برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تقاضای سفر بین مردم دو کشور گفت: برای مسیر تهران- قاهره و برعکس درخواست وجود دارد و هم ایرانی‌ها تمایل به سفر به مصر را دارند و هم مصری‌ها هم مایل به بازدید از جاذبه‌های گردشگری کشورمان هستند. ایران و مصر دارای فرهنگ و تمدن مهم بشری هستند و مردم هر دو کشور از راه‌اندازی سفرهای هوایی مستقیم استقبال می‌کنند اما علیرغم این درخواست‌ها راه‌اندازی پروازهای مستقیم مستلزم انعقاد توافقنامه‌ها است.

محمدی‌بخش همچنین درباره آخرین مذاکرات با عربستان برای توسعه مسیرهای پروازی به غیر از سفرهای حج اظهار داشت: سفارت عربستان دایر شده و در حوزه هوایی با این کشور مذاکراتی داشتیم و توافقنامه‌ها به امضا رسیده‌‌ است. برای برقراری پروازهای غیر از حج تمتع مذاکراتی شده و برای برقراری پروازهای عمره و غیر از آن مهر ماه مذاکراتی انجام می‌شود.          

نرم افزار موبایل ایلنا

[انتهای پیام]

منبع: ایلنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.