مشکلات بانکی جهانی در حال کاهش است

0

رئیس بانک روز چهارشنبه گفت: بانک‌های خارجی پس از کاهش تحریم‌های بین‌المللی در ژانویه، به آرامی شروع به تعامل مجدد با بانک خاورمیانه ایران کرده‌اند، هرچند ماه‌ها طول می‌کشد تا همه مشکلات حل شود. /p>

پرویز عقیلی، مدیرعامل و مدیر عامل بانک مستقر در تهران در کنفرانسی با ایران در لندن گفت: «به آرامی، آرام آرام وضعیت رو به بهبود است.

احتمالاً تا اواسط تابستان، چهار تا پنج ماه طول می‌کشد تا تمام مشکلات برطرف شود و ما در موقعیتی باشیم که با بانک‌های بین‌المللی معامله کنیم.

به گزارش رویترز، تحریم‌های بین‌المللی، از جمله محدودیت‌های بانکی، علیه ایران در ماه ژانویه تحت توافقی با قدرت‌های جهانی پایان یافت که طی آن تهران با محدود کردن برنامه هسته‌ای خود موافقت کرد.

ماه گذشته، بسیاری از بانک های ایرانی با شبکه تراکنش جهانی سوئیفت مرتبط شدند و به آنها اجازه داد تا تراکنش های فرامرزی با بانک های خارجی را از سر بگیرند.

بانک خاورمیانه که کوچکتر از بازیگران دولتی مانند بانک ملی و بانک صادرات است، متعلق به سرمایه گذاران از جمله شرکت های کوچک و متوسط ​​ایرانی است.

عقیلی گفت که تراکنشی از طریق سوئیس انجام داده است که بانک‌های آنجا را «بدون مشکل» درگیر کرده است.

وی افزود: بانک خاورمیانه در هفته های اخیر با 18 تا 20 موسسه خارجی، از جمله از اروپای غربی، علاوه بر پنج تا شش موسسه قبل از اعمال تحریم ها، روابط بانکی برقرار کرده است.

«در ابتدا عمدتاً بانک‌های کوچک‌تر بودند. در حال حاضر، ما بانک های متوسط ​​را دریافت می کنیم و اکنون چند بانک بزرگ که به ما مراجعه کرده اند. ما در مسیر درستی حرکت می کنیم.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.