مشکل بیکاری آمریکا

0

نیویورک، ایالات متحده آمریکا – ماکالا مونرو در یک استیک‌خانه Outback در لورل، مریلند کار می‌کند. او یک دانش آموز است و تنها کسی که در خانواده اش ماشین دارد. به هر حال، مونرو مسئولیت‌هایی دارد که سخت تلاش می‌کند تا با آن‌ها همراه شود. او تمام وقت کار می کند و در عین حال تلاش می کند تا بتواند زندگی کند.

مونرو به الجزیره گفت: «من اغلب یک شیفت هشت ساعته را تنها با حدود ۶۰ دلار در دست ترک می کنم.

با انباشته شدن صورت‌حساب‌های کارت اعتباری، تلفن و بیمه، دستمزد فعلی او برای او کاهش نمی‌یابد. اغلب، او باید تصمیم بگیرد که کدام یک پول دریافت کند و چه چیزی باید منتظر بماند.

او افزود: «معمولاً باید با خودروها و شرکت‌های بیمه تماس بگیرم و به آنها بگویم که یا باید پرداخت را با تأخیر انجام دهم یا به طور کامل پرداخت‌ها را متوقف کنم.

مونرو مانند میلیون ها آمریکایی است که وضعیت مالی آنها به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بستگی دارد. رئیس جمهور جو بایدن قرار است در دوره اول ریاست جمهوری خود بر تعدادی از پیروزی های اقتصادی تمرکز کند، از جمله رشد بی سابقه مشاغل، بیکاری پایین و کاهش قیمت بنزین، از جمله دیگر شاخص های اقتصادی کلیدی که نشان می دهد اقتصاد ایالات متحده در حال رشد است. /p>

اما رئیس‌جمهور فعلی، مخالفان جمهوری‌خواه او، نامزدهای حزب ثالث و رقبای دموکرات بایدن با واقعیت‌های سخت بیکاری در ایالات متحده روبرو هستند.

با این حال، با رشد اقتصادی قابل توجه، سؤال این است: آیا آمریکایی‌هایی مانند مونرو شانس بیشتری برای تحرک اجتماعی در زمان نامزد نهایی دموکرات – به احتمال زیاد بایدن – یا محتمل‌ترین نامزد جمهوری‌خواه، رئیس‌جمهور سابق دونالد ترامپ دارند؟

>

طبق داده‌های گردآوری‌شده توسط مؤسسه سیاست اقتصادی، بیکاری اندکی کمتر از ۷ درصد است – پایین‌ترین میزان از زمانی که آژانس در سال ۱۹۹۰ ردیابی داده‌ها را آغاز کرد. وقتی ترامپ قدرت را ترک کرد، بیکاری بیش از ۱۴ درصد بود. پس از یک اوج در مارس ۲۰۲۱، از آن زمان کاهش ثابتی داشته است.

لونی گلدن، استاد اقتصاد و منابع نیروی کار-انسانی در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، گفت: «از زمان بهبودی پس از همه‌گیری کووید-۱۹، بیکاری به شدت و به سرعت کاهش یافته است.

افزایش هزینه های زندگی

در حالی که دولت بایدن شاهد رشد بی‌سابقه شغلی بود، مشخص نیست که مشاغل جدید مورد بحث، مشاغل پایدار با درآمد مناسبی هستند که هزینه زندگی در سراسر ایالات متحده را تامین می‌کنند.

گلدن گفت: «در سال گذشته، ما شاهد افزایشی در نحوه اندازه‌گیری تعداد افرادی بودیم که دفتر آمار کار به صورت پاره وقت کار می‌کنند، اما ترجیح می‌دهند ساعت‌های تمام وقت کار کنند. >

او افزود: “این ارقام به نوعی میزان بیکاری را برای مردم پنهان می کند زیرا آنها به دنبال شغل دوم برای درآمد بیشتر هستند.”

علی‌رغم دستاوردهای اقتصادی، فقر کودکان ۱۳۷ درصد افزایش یافته است و میانگین قیمت اجاره بها در سطح ملی افزایش یافته است.

طبق گزارش جدیدی از Zillow، درصد درآمد مورد نیاز برای اجاره یک آپارتمان با قیمت متوسط ​​در ایالات متحده از قبل از شروع همه‌گیری COVID-19، ۴۰ درصد افزایش یافته است.

در برخی شهرها، حتی بالاتر است.

در میامی، فلوریدا، اجاره‌کنندگان باید ۴۳ درصد از درآمد متوسط ​​را برای خرید یک آپارتمان اجاره‌ای با قیمت متوسط ​​خرج کنند. حداقل دستمزد در میامی ۱۲ دلار در ساعت است.

در سطح ملی، قدرت خرید حداقل دستمزد در سال ۱۹۶۸ به اوج خود رسید و از آن زمان به بعد با هزینه های زندگی سازگار نبوده است.

طبق گزارش بانک فدرال رزرو نیویورک، تعداد افراد کم کار بسیار بیشتر است – ۳۳ درصد در میان فارغ التحصیلان دانشگاه. دلیل آن این است که معیار آن فارغ التحصیلان را مشاغلی در نظر می گیرد که به مدرک دانشگاهی نیاز ندارند.

در بحبوحه بهبود، بسیاری از دستاوردهای شغلی ثابت در بخش اوقات فراغت و مهمان‌نوازی بود – صنعتی که به دلیل دستمزدهای پایین بدنام است.

سارو جایرامان، موسس One Fair Wage، به الجزیره گفت: «مجموعه دستمزدهای پایین چیزی است که نیروی کار آمریکا را رشد می‌دهد.

جایارامان ادعا می‌کند که بایدن، که از نظر تاریخی بیشتر از رقبای جمهوری‌خواه خود طرفدار کارگران است، اگر به طور کامل مسائل مربوط به پرداخت را بپذیرد، می‌تواند از نظر استراتژیک بسیار بهتر عمل کند.

جایارامان گفت: «سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود که به کارگران بگوییم به دموکراتی رأی بدهند که دستمزدها را افزایش دهد، در صورتی که این اتفاق نیفتد.

با این حال، بایدن در دوره انتخابات گذشته به بسیاری از وعده های خود عمل کرد.

یکی از اولین اقدامات بایدن به عنوان رئیس جمهور افزایش دستمزدها از طریق قانون افزایش دستمزدها بود. اما این تصویب نشد زیرا این لایحه توسط جمهوری خواهان مسدود شد. با این حال، بایدن توانست حداقل دستمزد را برای همه پیمانکاران فدرال افزایش دهد. دولت ایالات متحده بزرگترین کارفرمای کشور است.

بایدن در مورد لغو حداقل دستمزد که به کارگران انعام داده شده اجازه می دهد فقط ۲.۱۳ دلار در ساعت دستمزد دریافت کنند، اقدامی نکرده است – اگرچه بسیاری از ایالت ها برای کارمندان انعام داده شده به دستمزد مستقیم بالاتری نیاز دارند. بقیه قرار است در نکاتی ساخته شود – حرکتی که به طور گسترده در صنعت خدمات غذایی و سایر صنایع داخلی پذیرفته شده است.

INTERACTIVE_US_MIN_WAGE_FEB5_2024-1707284349< /p>

اما، دولت ترامپ فعالانه تلاش کرد تا دستمزدهای انعامی را برای همین کارگران رستوران محدود کند. رئیس‌جمهور سابق از صاحبان مشاغل خواست تا کنترل انعام‌ها را در دست بگیرند و آن‌ها را هر طور که صلاح می‌دانند در اختیار کارگران قرار دهند.

راه‌حل‌های پیشنهادی برای کم‌کاری شامل تعدادی پیشنهاد ترکیبی است که یکی از آنها تلاش سازمان غیرانتفاعی One Fair Wage برای لغو حداقل دستمزد در سطح ملی است.

تلاش‌های مربوط به دستمزد منصفانه به دریافت معیارهای دستمزد در برگه‌های رای در سراسر کشور کمک کرده است و رای بیشتری نسبت به هر یک از نامزدهای ریاست جمهوری به دست آورده است.

جایرامان گفت: «در سال ۲۰۲۰، افراد بیشتری به حداقل دستمزد ۱۵ دلاری در فلوریدا از [تعداد آرای] ترامپ یا بایدن رأی دادند.

اشکال در اصلاحات پیشنهادی

یک راه حل پیشنهادی درآمد پایه جهانی بوده است. آمریکایی‌ها طعم آن را در روزهای اولیه همه‌گیری COVID-19 چشیدند، زمانی که دولت پرداخت‌های یک‌باره را منتشر کرد. که اقتصاد را تحریک کرد. هزینه های مصرف کننده افزایش یافت.

در ماه می ۲۰۲۰، هزینه های شخصی ۸.۲ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت. این همان تأثیر را در دور دوم پرداخت های دولت داشت. هزینه های مصرف کننده در ماه های پس از انتشار دوم که در اوایل سال ۲۰۲۱ بود، بیش از ۴ درصد افزایش یافت.

با این حال، این یکی از دلایل زیادی بود که باعث شد تورم در سال‌های بعد افزایش یابد.

چاپ پول بیشتر به این معنی است که دلار فردی کمتر از گذشته ارزش دارد و باعث افزایش قیمت می شود. با این حال دستمزدها تقریباً به اندازه کافی سریع رشد نکردند.

«تنها چند سال پیش، از هر سه آمریکایی که تمام وقت کار می کرد، یک نفر در فقر زندگی می کرد. جایرامان گفت: ما به یکی از دو نزدیک‌تر می‌شویم.

وزارت کار به نوبه خود در حال انجام اقداماتی برای رسیدگی به تغییرات گسترده در ساختار اقتصادی ایالات متحده است. در سپتامبر، دپارتمان کمک مالی ۵۷ میلیون دلاری را برای گسترش برنامه‌های آموزشی شغلی، از جمله در مراکز جمعیتی بزرگ مانند نیویورک، کالیفرنیا، ایلینوی و اوهایو اعلام کرد.

این اقدام با هدف کمک به افرادی است که اشتغال ناقص دارند، به سمت صنایع پر تقاضا و در حال گسترش مرتبط با رسیدگی به تغییرات آب و هوا و کارمندان پروژه‌های زیرساختی ایالات متحده هدایت شوند.

در حالی که انتظار می رود این برنامه اثرات گسترده ای داشته باشد، وزارت کار می گوید که به حدود ۱۰۰۰۰ کارگر کمک خواهد کرد.

هم‌چنین در کنار موجی از تلاش‌های اتحادیه‌سازی در میان کسب‌وکارهای بزرگ مانند آمازون و حتی کافی‌شاپ‌های مستقل کوچک است. چندین شرکت و تجارت با موفقیت برای دستمزدهای بالاتر و قراردادهای منصفانه تر لابی کرده اند.

اما این به جای سیاست‌های فراگیر واشنگتن، از کارگران توانمند در بخش‌های جداگانه ناشی شد.

دولت بایدن تا حد زیادی از اتحادیه‌هایی که خواستار قراردادهای منصفانه‌تر مانند اتحادیه کارگران خودرو هستند، حمایت کرده است.

اما حرکت کند است. افزایش دستمزدها معمولاً در طی چند سال به صورت جزئی انجام می شود. افزایش دستمزدهای لازم برای پیمانکاران فدرال به طور یکجانبه با فرمان اجرایی در آوریل ۲۰۲۱ – سه ماه پس از ریاست جمهوری بایدن – اجرا شد. چند هفته پیش اعمال شد.

اما همانطور که واشنگتن در مورد تعداد بی‌شماری از راه‌حل‌های بالقوه فرضیه می‌دهد، افرادی مانند مونرو هنوز قبض‌های اجاره و برق را انباشته می‌کنند.

مونرو گفت: “من اساساً در حال حاضر از چک دستمزد به چک حقوق می گذرانم.”

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.