ممنوعیت تجارت آنلاین فارکس برای کاهش

0

رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی اعلام کرد: ممنوعیت تجارت آنلاین ارز توسط صرافی‌ها کاهش می‌یابد و شورای پول و اعتبار وظیفه پیگیری این موضوع را برعهده دارد. .

ناصر حکیمی همچنین به نقل از IBENA گفت: «من معتقدم MCC دستور کار کاهش محدودیت‌های تجارت آنلاین ارز توسط صرافی‌ها را تصویب خواهد کرد.

CBI قصد دارد مجموعه مقررات جدیدی را برای تجارت آنلاین ارز وضع کند تا از مشکلات بیشتر و تخلفات احتمالی جلوگیری کند.

تجارت آنلاین ارز در گذشته قانونی بود، اما به دلیل تعدادی از مسائل، به دنبال بخشنامه ای در تاریخ ۲ نوامبر، CBI همه معاملات آنلاین ارز را ممنوع کرد.

بر اساس ماده ۲۸ بخشنامه مربوط به تأسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی‌ها، در حال حاضر هرگونه تجارت ارز در فضای مجازی ممنوع است و کلیه فرآیندها باید توسط صرافی‌های دارای مجوز انجام شود.

قبل از این ممنوعیت، کلاهبرداری های بزرگی در تجارت آنلاین ارز گزارش شده بود و پلیس سایبری ایران (معروف به فتا) هشدارهایی در این زمینه صادر کرد.

طبق وب سایت CBI، حدود ۴۰۰ مبادله ثبت شده و مجوز دریافت کرده اند.

CBI اقدامات سختگیرانه ای را علیه صرافان غیرقانونی انجام داده است. قبلاً اعلام کرد که “بسیاری از صرافی های غیرقانونی شناسایی شده و تعدادی از آنها به شدت جریمه شده اند”.

بانک مرکزی ایران اخیراً از مشاغل دعوت کرده است تا ارز مورد نیاز خود را با نرخ بازار از سیستم بانکی تهیه کنند. این پیشنهاد با استقبال خوبی مواجه شد و مقدمه ای برای طرح طولانی مدت برای یکسان سازی رژیم دو نرخی ارز در بازار ایران تلقی می شود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.