موتور جدید نیسان به دنبال گسترش عمر برای احتراق داخلی است

0

شرکت نیسان موتور، یکی از موتورهای اولیه در بازار خودروهای الکتریکی، از نمایشگاه خودروی لس آنجلس در هفته آینده برای ارسال پیامی در مورد موتورهای بنزینی استفاده خواهد کرد: آنها هنوز نمرده اند.

شینیچی کیگا، رئیس گروه پروژه موتورهای بنزینی نیسان، به رویترز گفت که خودروساز ژاپنی مصمم است به بهبود فناوری احتراق داخلی ادامه دهد تا مفید بودن آن را برای دهه های آینده طولانی کند. یک وسیله نقلیه اسپرت جدید Infiniti QX50 که قرار است در رویدادی رسانه ای در لس آنجلس در ۲۸ نوامبر رونمایی شود، یکی از فناوری هایی است که Kiga قصد استفاده از آن را دارد.

QX50 اولین استفاده صنعت از سیستم نسبت تراکم متغیر خواهد بود. حداکثر راندمان حرارتی این موتور حدود ۴۰ درصد است که دو برابر موتورهای بنزینی فعلی در صنعت است که به طور میانگین بین ۲۰ تا ۳۰ درصد است. بازده حرارتی به قدرتی اشاره دارد که یک موتور از یک واحد سوخت تولید می کند.

نیسان/اینفینیتی VC توربو چالشی را برای سیاستگذارانی که مشتاق پایان تسلط موتورهای احتراق داخلی بر حمل و نقل هستند، نشان می دهد. در حالی که هزینه باتری برای وسایل نقلیه الکتریکی کاهش می یابد، بهبود در راندمان موتور احتراق داخلی می تواند لحظه ای را که وسایل نقلیه الکتریکی بدون یارانه های دولتی به برابری هزینه دست پیدا کنند، به آینده نزدیک کند.

جیمز چائو، رئیس شرکت مشاوره آسیا و اقیانوسیه IHS Markit Automotive، گفت که پیشرفت فناوری موتورهای احتراق داخلی “یکی از نادیده گرفته‌ترین روندها در صنعت است.” «این پیشرفت‌ها این سؤال را ایجاد می‌کند. آیا خودروهای برقی بهترین راه حل برای مسئله انتشار گازهای گلخانه ای وسایل نقلیه هستند؟»

موتور جدید که برای اهداف بازاریابی VC-Turbo نامیده می‌شود، از الکترونیک و نرم‌افزار جدید برای انتخاب مداوم نسبت تراکم بهینه برای احتراق استفاده می‌کند – تا کنون یک عامل کلیدی در مبادله بین قدرت و راندمان در موتورهای بنزینی.

موتور توربوشارژ ۲ لیتری چهار سیلندر VC-Turbo به طور متوسط ​​۳۰ تا ۳۵ درصد مصرف سوخت بهتری نسبت به موتور بسیار بزرگتر ۳.۵ لیتری V6 دارد که با قدرت و گشتاور قابل مقایسه جایگزین شده است. نیسان می گوید که موتور جدید از نظر گشتاور با موتور دیزل مطابقت دارد – مقدار نیروی رانش که به تعیین شتاب خودرو کمک می کند. این سطحی از عملکرد و کارایی است که موتور بنزینی معمولی تاکنون برای رسیدن به آن تلاش کرده است.

کیگا گفت که سیستم VC Turbo هزاران دلار کمتر از یک خودروی هیبریدی بنزینی-الکتریکی قابل مقایسه است، اگرچه یک VC Turbo هیبریدی ممکن است در راه باشد. به گفته وی، هدف نهایی توسعه موتورهایی برای خودروهای اینفینیتی و نیسان است که بازده حرارتی ۵۰٪ را به دست آورند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.