نادر فقیه زاده وارد خودرسازی چین شد

0

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، نادر فقیه‌زاده سال ۱۳۵۴ در تهران به دنیا آمد اما شانس در خانه آن را زد و در ده سالگی به یکی از مهم‌ترین کشورهای جهان در صنعت خودرو یعنی آلمان مهاجرت کرد. او بعد فارغ‌التحصیلی در رشته طراحی  خودرو  در استودیو طراحی بی ام و شروع به کار کرد. ذهن خلاق نادر باعث شد در بی ام و حساب ویژه‌ای روی او باز کنند. طراحی داخلی نسل پنجم بی ام و سری هفت و طراحی خارجی نسل ششم سری هفت توسط نادر فقیه زاده انجام شد.

اما اوج کار او طراحی نسل سوم بی ام و سری ۶ در سه نسخه کوپ، کانورتیبل و گرند کوپه بود.

اما در حالی که پیشبینی می‌شد جایگاه او در دپارتمان طراحی بی ام و بالاتر هم رود ناگهان او سر از چین درآورد.

برند جدیدی که نادر در آن فعالیتش را آغاز کرد آواتر نام دارد.

شاید اینطور برداشت شود که انتقال از بی ام و به یک شرکت چینی یک عقب گرد محسوب می‌شود اما آنقدرها هم مطمئن نباشید.

آواتر یک ترکیب برنده است. این برند جوینت ونچری است که بین چانگان (یکی از ۵ خودروساز بزرگ جین)، هوآوی (غول حوزه فناوری) و CATL (از برترین شرکت‌های تولید باتری در جهان) تشکیل شده.

پس نادر فقیه‌زاده به یکی از بلندپروازترین برندهای حال حاضر دنیا رفته و با دست باز تری نسبت به بی ام و می‌تواند خلاقیت خود را تبدیل به خودرو کند.

آواتر به عنوان یک برند چینی در نمایشگاه بین المللی مونیخ آلمان حضور داشت و از دومین محصول خود رونمایی کرد.

آواتر ۱۲ شاهکار جدید نادر فقیه زاده است. آواتر ۱۲ به عنوان یک خودرو تمام برقی در نو نسخه ۳۱۳ و ۵۷۸ اسب بخاری عرضه می‌شود و می‌تواند با یک بار شارژ مسافتی بین ۶۵۰ تا ۷۰۰ کیلومتر را طی کند.

یکی از نکات انقلابی در طراحی این خودرو حذف شیشه عقب و استفاده از دوربین به جای آن است. طراحی داخلی این خودرو هم مطابق مد امروز جهان خودرو به سبک مینیمال طراحی شده. اما این سادگی باعث نشده تا با کابین فاقد جذابیتی مانند تسلا رو به رو باشیم و جزئیات زیبایی در طراحی کابین خودرو استفاده شده است.

آواتر ۱۲ تازه آغاز راه نادر با این برند است زیرا بعید است غول‌هایی که آواتر را تاسیس کرده اند به همین دو خودرو رضایت دهند و بلندپروازی‌های بیشتری در سر نداشته باشند.

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.