ناسا کاوشگر تاریخی برای لمس خورشید پرتاب می کند

0

یک فضاپیمای ناسا روز یکشنبه در تلاشی بی‌سابقه برای نزدیک‌تر شدن به ستاره ما از هر چیزی که قبلاً ارسال شده بود، به سمت خورشید پرتاب شد.

کاوشگر خورشیدی پارکر مستقیماً از میان لبه‌های تاج یا اتمسفر بیرونی خورشید که در طی خورشید گرفتگی کامل در آگوست گذشته قابل مشاهده بود، پرواز خواهد کرد. AP گزارش داد که در نهایت به شش میلیون کیلومتری سطح خورشید می رسد، با وجود گرما و تشعشعات شدید، به راحتی خنک می ماند و به دانشمندان اجازه می دهد تا خورشید را به گونه ای که قبلاً هرگز ممکن نبود، کاوش کنند.

جای تعجب نیست که دانشمندان آن را خنک‌ترین و داغ‌ترین ماموریت زیر خورشید می‌دانند، و همانطور که ناسا اشاره کرد چه روزی بهتر از یکشنبه برای پرتاب به خورشید است.

یوجین پارکر، اخترفیزیکدان ۹۱ ساله ای که این فضاپیما به نام او نامگذاری شده است، گفت: “تنها چیزی که می توانم بگویم این است که “وای، ما در طی چند سال آینده در حال یادگیری هستیم.” >

شگفتی های فناوری پیشرفته

این فضاپیما که توسط یک سپر حرارتی کربنی جدید انقلابی و دیگر شگفتی‌های با فناوری پیشرفته محافظت می‌شود، در ماه اکتبر از کنار زهره عبور خواهد کرد. این اولین برخورد خورشیدی را در نوامبر ایجاد می کند. در مجموع، کاوشگر پارکر ۲۴ نزدیکی نزدیک به خورشید در تعهد هفت ساله ۱.۵ میلیارد دلاری انجام خواهد داد.

برای دومین روز متوالی، هزاران تماشاگر در نیمه های شب محل پرتاب و همچنین شهرهای اطراف از جمله پارکر و خانواده اش را مسدود کردند. او ۶۰ سال پیش وجود باد خورشیدی را مطرح کرد – یک جریان ثابت و مافوق صوت از ذرات که از خورشید منفجر می شوند.

موشک Delta IV Heavy در تاریکی پیش از سپیده دم رعد و برق زد و تماشاگران را برای مایل‌ها در اطراف به هیجان آورد که از آسمان صاف و پر ستاره بالا می‌رفت. ناسا برای اینکه کاوشگر پارکر کوچک – به اندازه یک ماشین کوچک و زیر یک تن – به سمت خورشید مسابقه دهد، به موشک ۲۳ طبقه قدرتمند، به علاوه مرحله سوم نیاز داشت.

از زمین، ۱۵۰ میلیون کیلومتر تا خورشید فاصله دارد و کاوشگر پارکر در ۴ درصد این فاصله خواهد بود. که هفت برابر نزدیکتر از فضاپیمای قبلی خواهد بود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.