نرخ فارکس پس از دستورالعمل CBI افزایش می یابد

0

در پی آخرین مقررات بانک مرکزی ایران در خصوص عرضه ارز در بانک ها به مسافران، نرخ ارز روز چهارشنبه در بازار تهران افزایش یافت.

بر اساس آخرین بخشنامه این سیاستگذار که در سایت رسمی خود منتشر شده است، بانک‌ها مجاز به فروش ارز مسافرتی با نرخ بازار آزاد از ۱۱ سپتامبر هستند.

این در حالی است که در حال حاضر بانک ها ارز با سقف ۳۰۰ دلار را با نرخ های رسمی به مسافران عرضه می کنند که به ازای هر دلار حدود ۶۰۰ ریال کمتر از نرخ های بازار آزاد است. این بدان معناست که فروش ارز محدود شده با قیمت‌های پایین‌تر عملاً حذف می‌شود، زیرا بانک‌ها ارز خارجی را با نرخ‌هایی که صرافی‌ها نیز ارائه می‌دهند، ارائه می‌کنند.

آنچه بدون تغییر باقی مانده است این است که افرادی که در زیارت اربعین (مصادف با ۹ نوامبر) به کشور همسایه عراق شرکت می کنند، می توانند حداکثر ۲۰۰ دلار برای سفر خود از بانک های تعیین شده با نرخ رسمی ارز خریداری کنند. .

سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران گزارش داد: در زمان ابلاغ این بخشنامه، دلار آمریکا با ۸۴ ریال یا ۰.۲۱ درصد افزایش نسبت به روز گذشته، ۳۸۹۴۰ ریال قیمت گذاری شد.

یورو روز چهارشنبه در بازار آزاد ۴۸۱۰۰ ریال اعلام شد که نسبت به روز سه شنبه ۰.۱۲ درصد یا ۶۰ ریال کاهش نشان می دهد.

پوند انگلیس با ۳۱۰ ریال افزایش نسبت به بسته شدن روز گذشته، ۵۰۶۶۰ ریال معامله شد. قیمت لیر ترکیه در روز چهارشنبه با رشد ۲.۰۳ درصدی به ۱۲۰۹۰ ریال رسید.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.