نروژ ساخت کشتی های خودمختار

0

کامیون ها تنها شکل حمل و نقلی نیستند که به سمت هوش مصنوعی حرکت می کنند. گزارش ها حاکی از آن است که نروژ اکنون در حال آزمایش روش جدیدی برای حمل و نقل کالا با کشتی های برقی خودران است. به گزارش Gas2، انجمن نروژی برای کشتی‌های خودمختار در حال ایجاد مشارکتی بین سازمان دریایی نروژ و اداره ساحلی نروژ است تا شکل جدید حمل‌ونقل را آزمایش کند.

مأموریت آن بر اساس فروم، “تسهیل آزمایش شناورهای کاملاً یا جزئی بدون سرنشین و تبادل تجربه و داده‌ها برای تسهیل توسعه و استفاده از چنین وسایل نقلیه‌ای است.”.

این کشتی‌ها در حال حاضر در گرینلند و نروژ در حال آزمایش هستند. NFAS پیشنهاد می کند که کشتی های خودمختار می توانند هزینه های حمل و نقل را کاهش دهند، اما در مورد کشتی های کانتینری بزرگ صحبت نمی کند. در عوض، نسل جدیدی از کشتی‌های کوچک‌تر را پیش‌بینی می‌کند که می‌توانند در آب‌های کم عمق تر حرکت کنند و از تأسیسات اسکله‌ای استفاده کنند که به جرثقیل‌های عظیمی که برای بارگیری و تخلیه کانتینرها در بنادر امروزی استفاده می‌شود، نیاز ندارند.

این کشتی‌های الکتریکی جدید برای جا دادن خدمه انسانی نیازی به ساختار فوق‌العاده ندارند. بدون گالری، بدون اتاق خواب، بدون پل، و بدون مناطق مشترک، همه به کشتی های کوچکتر و سبک تر تبدیل می شوند.

کشتی‌های خود هدایت شونده از باتری‌ها یا سلول‌های سوختی هیدروژنی برای تغذیه سیستم‌های ملخ خود استفاده می‌کنند.

وقتی کشتی‌های الکتریکی در ارتباط با فرآیند بارگیری و تخلیه در بندر هستند، باتری‌ها شارژ می‌شوند یا هیدروژن دوباره پر می‌شود. فناوری هدایت کشتی‌ها به‌طور مستقل در حال حاضر برای خودروهای خودران در حال توسعه است و مجموعه‌ای از دوربین‌ها، رادار کوتاه برد و شاید لیدار را برای ارائه داده‌های مورد نیاز برای هدایت ایمن کشتی شامل می‌شود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.