نسخه جدید تلگرام دسک تاپ منتشر شد

0

پیام‌رسان تلگرام به‌روزرسانی نسخه ۱.۰ اپلیکیشن دسکتاپ جهانی خود، Telegram Desktop را منتشر کرد. این برنامه برای مدتی در دسترس بود اما این اولین نسخه پایدار است و با یک رابط کاربری جدید همراه است.

تلگرام پرکاربردترین سامانه پیام رسان موبایل و دسکتاپ در ایران است. GSM Arena می نویسد: این برنامه در سال ۲۰۱۴ به دلیل طیف وسیعی از ویژگی هایش از جمله کانال ها و گروه ها مورد توجه قرار گرفت.

رایج در هر سه نسخه (موبایل، مجازی و دسکتاپ) استفاده از طراحی متریال است. این واقعاً برنامه را در هیچ یک از سیستم‌عامل‌های دسکتاپ پشتیبانی نمی‌کند، اما حداقل طراحی مواد عمدتاً محجوب و بی‌خطر است.

این برنامه همچنین از تم ها پشتیبانی می کند و کاربران می توانند برای دریافت برخی از گزینه های جایگزین به کانال تم تلگرام بپیوندند.

جدای از آن، این عملکرد با سایر برنامه‌های تلگرام، از جمله همگام‌سازی همه پیام‌ها و پشتیبانی از استیکرها، گیف‌ها، ربات‌ها و انواع چیزها سازگار است.

در این نسخه جدید، کاربران حتی می توانند شروع به تایپ کردن در تلفن خود کرده و در دسکتاپ ادامه دهند زیرا برنامه ها متن تایپ شده را با سیستم عامل های مختلف همگام می کنند.

برای کاربران مک، در حال حاضر یک برنامه رسمی تلگرام در اپ استور مک موجود است که در واقع طراحی و ویژگی های رابط کاربری macOS بومی دارد.

ممکن است برنامه برای آن پلتفرم تغییر کند، اما تلگرام اصرار دارد که دسکتاپ جدید تلگرام همان چیزی است که باید دریافت کند.

در حال حاضر این دو از نظر عملکرد مشابه به نظر می رسند (به جز وجود تم ها در برنامه جدید) بنابراین اگر کاربران می خواهند ظاهر و احساس اصلی برنامه قدیمی را حفظ کنند، احتمالاً می توانند تا زمانی که کار می کند از آن استفاده کنند.

چندین اپلیکیشن پیام‌رسان محلی برای رقابت با تلگرام ایجاد شده‌اند، اما تعداد کمی از کاربران ایرانی اینترنت به رقابت محلی علاقه نشان داده‌اند. این به این دلیل است که آنها احساس می کنند اطلاعات شخصی ممکن است با برنامه های محلی در خطر باشد.

داده های محلی منتشر شده در اوایل ژانویه نشان می دهد که پیام رسان تلگرام اکنون ۱۷۰ هزار کانال فارسی دارد که ۱۱ هزار کانال آن بیش از ۵ هزار عضو دارند. حدود ۴۵ میلیون ایرانی به طور فعال از این اپلیکیشن استفاده می کنند. با این حال، برخی از صاحبان برخی از کانال‌ها که محتوای فارسی زبان را ارسال می‌کنند، در ایران ساکن نیستند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.