نفت ایران در میان معیارهای intl سومین امتیاز را افزایش می دهد

0

قیمت نفت ایران در هفته منتهی به ۲۶ ژانویه، پس از وست تگزاس اینترمدیت آمریکا و برنت، سومین افزایش بالاترین قیمت را در میان نفت خام معیار بین المللی ثبت کرد.

قیمت ایران هوی یکی از گریدهای اصلی صادراتی کشور به ۶۶ دلار و ۶۹ سنت رسید که نسبت به هفته قبل ۴۷ دلار افزایش داشت. شانا گزارش داد که قیمت نفت خام سنگین از ابتدای سال ۲۰۱۸ بالاتر از میانگین خود یعنی ۶۵.۸۰ دلار بوده است.

نفت خام سبک این کشور با ۲۱ سنت کاهش به ۶۸.۶ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که میانگین قیمت آن از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون ۶۸.۶۱ دلار در هر بشکه بوده است.

قیمت سبد ۱۴ نفت خام اوپک در روز جمعه به ۶۷.۶۴ دلار در هر بشکه رسید، در حالی که این رقم در هفته گذشته ۶۷.۲۳ دلار بود.

بر اساس گزارش CNBC، نفت در روز سه‌شنبه برای سومین روز سقوط کرد، زیرا سقوط سهام جهانی باعث زیان در اوراق قرضه، ارزهای دیجیتال و کالاها شد، اگرچه قیمت نفت خام تا کنون در سال جاری در محدوده مثبتی قرار دارد. حتی با وجود اینکه سهام وال استریت بزرگترین سقوط یک روزه خود را از اواخر سال ۲۰۱۱ در روز دوشنبه به ثبت رساندند و اندازه گیری های نوسانات به بالاترین حد چندین ساله رسید که منعکس کننده تشدید نگرانی سرمایه گذاران است، نفت به همان میزان متضرر نشده است.

بهای آتی نفت برنت در روز ۳۵ سنت کاهش یافت و به ۶۷.۲۷ دلار در هر بشکه رسید که همچنان در سال ۲۰۱۸ تاکنون ۱ درصد افزایش داشته است. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۵ سنت کاهش به ۶۳.۹۰ دلار رسید.

از زمانی که S&P 500 در ۲۶ ژانویه به بالاترین حد خود رسید، این شاخص ۸ درصد از دست داده است. در مقابل، نفت ۴.۵ درصد از دست داده است، در حالی که بیت کوین ارز دیجیتال نیمی از ارزش خود را از دست داده است.

عاملی که می تواند نفت را تا حدی در برابر شکست بزرگتر عایق کند، ساختار منحنی رو به جلو است، که در آن قرارداد آتی سریع بسیار بالاتر از مواردی است که برای تحویل بیشتر در آینده معامله می شود. ما می دانیم که موقعیت های سفته بازی هم از نظر قراردادها و هم از نظر دلارهای تخصیصی در بالاترین حد خود قرار دارند. بیارن شیلدروپ، رئیس استراتژی کالای SEB، گفت: بنابراین، یک تجارت دردناک واقعی هنوز به بازار نفت وارد نشده است.

«دیدها هنوز شروع به هجوم به درب خروجی نکرده‌اند. اگر این اتفاق بیفتد، فرصت خرید را برای مصرف‌کنندگان نفتی که نفت را در منحنی رو به جلو می‌خرند، بهتر می‌کند.»

بازارهای مالی روز دوشنبه پس از افزایش شدید بازده اوراق قرضه آمریکا که نگرانی‌ها را نسبت به افزایش احتمالی تورم و نرخ‌های بهره بالقوه بالاتر برانگیخت، دچار رکود شدند.

معاملات آتی S&P 500 آمریکا روز سه‌شنبه در معاملات آسیایی ۳ درصد کاهش یافت و فروش روز دوشنبه را افزایش داد.

بانک آمریکایی جی پی مورگان در یادداشتی اعلام کرد: ناگهان تورم به یکی از موضوعات مورد بحث در بازارها تبدیل شد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.