نمادهای شاخص ساز در بورس امروز/۲۲۱ میلیارد تومان سرمایه از بازار سهام خارج شد

0

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، در معاملات روز سه‌شنبه بیست و یکم شهریور ۱۴۰۲، شاخص کل  بورس تهران  پس از سه روز رشد کرد.  شاخص کل  ۴ هزار و ۶۳۳ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۱۲۷ هزار و ۲۵۰ واحد رسید. 

شاخص کل هم وزن  بورس  نیز با افزایش ۳ هزار و ۲۲۳ واحد در رقم ۷۱۸ هزار و ۶۶۰ واحدی ایستاد. 

شاخص کل  فرابورس  نیز با رشد ۲۵ واحدی به رقم ۲۶ هزار و ۴۵۳ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با افزایش ۶۲۰ واحدی به سطح ۱۲۸ هزار و ۸۷۷ واحد رسید. 

خروج سرمایه از بورس

روز سه‌شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار سهام برای پنجمین روز منفی شد و ۲۲۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.  

امروز نماد ثفارس بیشترین خروج  پول حقیقی  را داشت که ارزش آن ۱۶ میلیارد تومان بود. پس از ثفارس، نمادهای حکشتی، شپنا، شتران و خگستر بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود   پول حقیقی   به نمادهای وبهمن، تپسی و چکاپا اختصاص داشت.

نمادهای شاخص ساز

امروز نمادهای شستا،  خودرو  و  میدکو  نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل فارس، پارس و مبین از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای خاور،  بپاس  و  غصینو  بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای وسپهر، زاگرس و کزغال بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد تکاردان بیشترین تراکنش را داشت و ثامان و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در  فرابورس  نیز بمولد، فن افزار و دی بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام 

امروز  ارزش معاملات  کل  بازار سهام  به ۸ هزار و ۲۰۷ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۰۲ میلیارد تومان بود که یک درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش ۲ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۹۳۲ میلیارد تومان رسید. 

نمادهای پرمعامله بازار سهام 

در معاملات امروز نماد خگستر بیشترین ارزش معاملات   بازار سهام   را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات  آن ۷۸ میلیارد تومان بود. 

پس از خگستر، وبهمن بیشترین ارزش معاملات را داشت و خودرو رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد ورنا و خساپا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام شستا با تعداد ۲۶۰ میلیون و ۱۰۸ هزار و ۳۴۸ سهم در صدر قرار گرفته است. دی در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خساپا تعلق داشت. دو نماد خودرو و خبهمن نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات سه‌شنبه، ۷۰ نماد صف خرید داشتند و ۴۲ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۶۵ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۷۹ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۵۱ درصدی به ۳۵۸ میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.