نوسان مثبت شاخص کل و رشد نمادهای کوچک و متوسط

0

به گزارش ایران اکونومیست ، شاخص کل بورس تا به این لحظه رشد حداقلی ۲۰۹۵ واحدی را تجربه کرده است، در ۴۱ دقیقه‌ای که بازار می‌گذرد ارزش معاملات خرد عدد ۱,۱۱۳ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۸۴ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای دومین روز متوالی با ثبت رقم ۳۴ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این در حالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۱,۱۳۹ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت برای دومین روز متوالی با ثبت رقم ۶۴ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه در حال افزایش است.

ارزش صف‌های خرید ۱۲۹ میلیارد تومان است که کاهش ۳۳ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد.
همچنین ارزش صف‌های فروش هم با کاهش ۱۵۶ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی همراه بوده و در محدوده ۱۲۶ میلیارد تومان قرار دارد.

تا این لحظه بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۱۰۷ میلیارد تومان به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های شیمیایی با ارزش معاملات ۷۲ میلیارد تومان و بانکی با ارزش معاملات ۶۹ میلیارد تومان قرار دارند.

گروه سایر واسطه‌گری‌ها با ارزش معاملات ۴۶ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه دارویی با ارزش معاملات ۳۹ میلیارد تومان و گروه حمل و نقل با ارزش معاملات ۳۱ میلیارد تومان قرار دارند.

تا به این لحظه نمادهای متوسط و کوچک ارزش معاملات بیشتری را تجربه کرده و در وضعیت بهتری نسبت به نمادهای بزرگ قرار دارند.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.