نگاهی کوتاه به عملکرد وزارت کار؛ از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی تا کاهش نرخ بیکاری

0

‌ به گزارش ایران اکونومیست ، اشتغال‌زایی و توجه به این مهم از جمله بخش‌هایی است که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری می‌شود و طی اقداماتی که در این وزارتخانه انجام شده، شاهد رشد و بهبود فضای بازار کار بوده‌ایم.

بر اساس آمار منتشر شده در گزارش عملکرد ۲ ساله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت سیزدهم، رشد ۳۰۰ درصدی آموزش‌های مهارتی جوار کارخانه در راستای افزایش بهره‌وری نیروی کار، کاهش یک ونیم درصدی نرخ بیکاری و افزایش ۱۰ درصدی اشتغال‌پذیری فارغ التحصیلان دانشگاهی، کاهش بنگاه‌های مشکل‌دار از ۹۴۴ بنگاه به ۸۰۹ بنگاه در ۲ سال اخیر و افزایش ۲ برابری حمایت از بنگاه‌های اقتصادی، پرداخت ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در بخش‌های مختلف از جمله اقداماتی است که در حوزه کار و تعاون صورت انجام شده است.

در وزارت تعاون دولت سیزدهم همچنین، ۹۳ هزار فرصت شغلی با تشکیل و توسعه یک هزار و ۵۲۵ شرکت تعاون تولیدی، توزیعی و خدماتی ایجاد شده است.

۹۴۵ طرح روستا تعاون به مبلغ ۵۳۱۰ میلیارد تومان، اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، رشد ۹۴ درصدی اعطای تسهیلات به فعالان بخش تعاون و اشتغالزایی و کاهش ۱۵ درصدی نرخ بروز حوادث شغلی از دیگر اقداماتی است که در حوزه تعاون صورت گرفته است.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.