نیسان ، رنو و میتسوبیشی برای ترکیب نیروها

0

نیسان، رنو و میتسوبیشی در حال کار بر روی پلت فرم جدیدی هستند که به زودی برای خودروهای الکتریکی آنها استفاده خواهد شد.

این کار برای کاهش انتشار CO2 و همچنین بهبود راندمان سوخت خودروهای آنها و تولید وسایل نقلیه الکتریکی برای توده ها انجام شده است. علاوه بر این، فروش خودروهای برقی همچنان با سرعتی آهسته در حال افزایش است و خودروسازان برای تامین هزینه توسعه خودرو که بالاتر از خودروهای معمولی است، با مشکل مواجه هستند.

اشتراک‌گذاری پلتفرم می‌تواند به صرفه‌جویی در هزینه‌های هنگفت برای همه خودروسازان و کاهش زمان تحویل به بازار به دلیل توسعه ترکیبی کمک کند.

یکی دیگر از عواملی که این حرکت را مورد انتظار قرار داد این است که در ماه مه ۲۰۱۶، نیسان کنترل میتسوبیشی موتورز را در دست گرفت، که به این معنی بود که ما شاهد به اشتراک گذاری فناوری فقط موضوع زمان بود.

این سه شرکت قطعات و قطعاتی مانند موتور، اینورتر و باتری را به اشتراک خواهند گذاشت که به کاهش هزینه کلی خودرو تا ۲۰ درصد کمک می کند. در نتیجه، قیمت خودروهای برقی به خودروهای بنزینی ارزان‌تر نزدیک‌تر می‌شود.

پلت فرم مشترک خودروی الکتریکی ابتدا در نسل دوم خودروی برقی نیسان لیف استفاده خواهد شد که این شرکت برای آن از یک شاسی بازطراحی شده و کم هزینه استفاده خواهد کرد که توسط دو خودروساز دیگر نیز استفاده خواهد شد. نیسان لیف آینده احتمالاً در سال ۲۰۱۸ در بازارهای بین المللی به فروش می رسد.

نیسان، میتسوبیشی و رنو تصمیم گرفتند برای رقابت با فولکس واگن و تویوتا که قصد دارند خودروهای برقی تولید کنند تا آلایندگی‌ها را کاهش دهند و مصرف سوخت را بهبود بخشند، این اقدام را انجام دهند.

به جای توسعه شاسی های مختلف برای خودروهای مختلف، توسعه یک پلت فرم به طور قابل توجهی هزینه و زمان را کاهش می دهد. از این رو، تعجب آور نخواهد بود که خودروسازان بیشتری برای توسعه مشترک و اشتراک فناوری دست به دست هم دهند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.