نیمی از صادرکنندگان بریتانیا می گویند حملات حوثی ها در دریای سرخ باعث اختلال در تجارت می شود

0

اتاق بازرگانی بریتانیا می گوید ۵۵ درصد از صادرکنندگان هزینه های حمل و نقل و تأخیر بالاتری را گزارش می کنند.

بیش از نیمی از صادرکنندگان در بریتانیا توسط حملات انجام شده توسط حوثی های یمن در دریای سرخ براساس نظرسنجی یک گروه تجاری با نفوذ.

طبق نظرسنجی اتاق‌های بازرگانی بریتانیا (BCC)، ۵۵ درصد از صادرکنندگان هزینه‌های حمل و نقل و تأخیر بالاتری را گزارش کردند، همانطور که ۵۳ درصد از تولیدکنندگان و شرکت‌های خدمات تجاری به مصرف‌کننده گزارش دادند.

طبق نظرسنجی از ۱۰۰۰ شرکت بین ۱۵ ژانویه تا ۹ فوریه، در میان انواع مشاغل، ۳۷ درصد از شرکت‌ها تحت تأثیر حملات قرار گرفتند.

برخی از مشاغل مورد بررسی گفتند که هزینه های کرایه کانتینر تا چهار برابر افزایش یافته است، در حالی که زمان تحویل تا چهار هفته کاهش یافته است.

ویلیام بین، رئیس سیاست تجاری BCC، روز یکشنبه گفت: “در صنعت حمل و نقل و حمل و نقل برای پاسخگویی به مشکلات، ظرفیت خالی وجود دارد، که برای ما زمان زیادی را خریده است.”

“اما تحقیقات ما نشان می‌دهد که هر چه وضعیت فعلی طولانی‌تر باشد، احتمال اینکه فشار هزینه‌ها شروع شود بیشتر است.”

حوثی‌های مورد حمایت ایران از زمان شروع جنگ در غزه ده‌ها حمله موشکی و پهپادی به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ، یکی از شلوغ‌ترین مسیرهای کشتیرانی جهان، انجام داده‌اند.

این گروه شورشی مدعی است که کشتی‌های مرتبط با اسرائیل را هدف قرار می‌دهد تا با فلسطینی‌های تحت بمباران اسرائیل در غزه همبستگی نشان دهد.

بر اساس کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد، حملات حوثی‌ها باعث اختلال عمده در تجارت جهانی شده است، به طوری که حجم تجارت از کانال سوئز که دریای سرخ را به دریای مدیترانه متصل می‌کند، ۴۲ درصد کاهش یافته است.

در اوایل این ماه، Tetley Tea، دومین برند محبوب چای بریتانیا، گفت که به دلیل اختلالات در دریای سرخ با عرضه “بسیار محدودتر” مواجه است.

ایالات متحده و بریتانیا در پاسخ به این حملات ده‌ها حمله علیه اهداف مرتبط با حوثی‌ها انجام داده‌اند.

روز شنبه، ارتش ایالات متحده و بریتانیا اعلام کردند که ۱۸ سایت حوثی ها را در یمن بمباران کرده اند، از جمله تأسیسات زیرزمینی انبار تسلیحات و موشک، سیستم های دفاع هوایی، رادارها و یک هلیکوپتر.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.