هر کیلووات ساعت برق۲ هزار ۲۶ تومان مبادله شد

0

دومین روز از معاملات برق تجدیدپذیر در تالار برق سبز بورس انرژی ایران با استقبال صنایع همراه بود به‌نحوی که به دنبال دادوستد ۱۰ هزار و ۶۶۱ کیلووات ساعت برق به قیمت میانگین ۲۰ هزار و ۲۶۴ ریال به ازای هر کیلووات‌ساعت، معاملاتی به ارزش ۱۶۰ میلیارد و ۷۲۸ میلیون ریال رقم خورد که از ۱۲ برابر شدن این متغیر حکایت داشت.

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از مدیریت ارتباطات بورس انرژی ایران ، ولی‌الله آیینه‌نگینی، مدیر عملیات بازار برق بورس انرژی ایران با بیان این خبر گفت: «امروز ۱۰ معامله برق تجدیدپذیر در تالار برق سبز بورس انرژی ایران رقم خورد و هر کیلووات‌ساعت به طور میانگین ۲۰ هزار و ۲۶۴ ریال فروخته شد که مجموعا نسبت به روز نخست معاملات افزایش نشان می‌داد.»

تالار برق سبز بورس انرژی ایران در سایت TSETMC.com نشان می‌دهد که دیروز نیز هر کیلووات‌ساعت برق تجدیدپذیر به بهای ۱۹ هزار و ۹۵۰ ریال معامله شد و در پایان روز معاملاتی ۹۰۱ کیلووات‌ساعت برق در ۷ معامله و به ارزش ۱۳ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال به متقاضیان برق تجدیدپذیر فروخته شد.

معاملات برق تجدیدپذیر در تالار برق سبز بورس انرژی ایران هر هفته از شنبه تا چهارشنبه در ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود و تا ۱۲:۳۰ ادامه دارد. پیش‌گشایش این معاملات از ساعت ۸:۳۰ تا ۹ صبح خواهد بود.

نماد بار پایه ماهانه تیرماه ۲۸ خدادماه بسته خواهد شد و متقاضیان برق تجدیدپذیر با خرید این نماد می‌توانند برق تجدیدپذیر مورد نیاز خود برای تیرماه را تامین کنند.

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.