هشتمین روز صعود شاخص بورس

0

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز یکشنبه دوازدهم شهریور ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۶ هزار و ۲۲۰ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۶۵ واحد رسید. بدین ترتیب شاخص کل بورس تهران هشتمین روز صعودی را پشت سر گذاشت.

شاخص کل هم وزن بورس نیز با افزایش هزار و ۹۸۶ واحدی در رقم ۷۱۳ هزار و ۶۵۴ واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس نیز با رشد اندک ۰.۲۱ واحدی به رقم ۲۶ هزار و ۳۵۳ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با ریزش ۲۱ واحد به سطح ۱۲۸ هزار و ۲۴۸ واحد رسید.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس و فرابورس

امروز نمادهای تاپیکو، شپنا، شبندر و شتران نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل فارس، وبملت و شسپا از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای انتخاب، صبا و مارون بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای وسپهر، خاور و شگویا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شپنا بیشترین تراکنش را داشت و شستا و ثشاهد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز بمولد، دی و فن افزار بیشترین تراکنش را داشتند.  

افت ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۹ هزار و ۴۶۴ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۵۰۴ میلیارد تومان بود که ۵ درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۱۲ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۵ هزار و ۱۵۶ میلیارد تومان رسید. 

کاهش صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، ۷۵ نماد صف خرید داشتند و ۶۶ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۱۴ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۳۰۳ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۱۲ درصدی به ۳۳۷ میلیارد تومان رسید.

 

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.