هشدار ایالات متحده در مورد فعالیت های مالی ایران

0

به عنوان بخشی از کمپین فشار مستمر خود بر ایران، دولت ایالات متحده توصیه‌ای برای کمک به موسسات مالی ایالات متحده (به ویژه بانک‌ها، کسب‌وکارهای خدمات پولی (MSB) مانند مدیران و مبادلات ارز مجازی، و فروشندگان فلزات گرانبها، سنگ‌ها و جواهرات) «معاملات بالقوه غیرقانونی» مربوط به جمهوری اسلامی را بهتر تشخیص دهد.

شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) وابسته به وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه مشاوره ای را منتشر کرد که به گفته آن، بهره برداری ایران از موسسات مالی در سراسر جهان را برجسته می کند و تعدادی از گونه شناسی های مورد استفاده این کشور را برای دسترسی غیرقانونی به سیستم مالی بین المللی و مبهم و مبهم توصیف می کند. “فعالیت بدخیم” آن را بیشتر می کند.

همچنین افزوده است که استفاده ایران از ارز دیجیتال برای “استثمار” سیستم مالی شامل حداقل ۳.۸ میلیون دلار تراکنش های بیت کوین در هر سال است.

در این مشاوره آمده است: «در حالی که استفاده از ارز مجازی در ایران نسبتاً کم است، ارز مجازی یک سیستم پرداخت نوظهور است که ممکن است راه‌های بالقوه‌ای را برای افراد و نهادها برای فرار از تحریم‌ها فراهم کند.

به این ترتیب، رگولاتور می‌خواهد که «موسسات باید به بررسی دفاتر بلاک چین برای فعالیت‌هایی که ممکن است در ایران منشأ یا خاتمه یابد، بررسی کنند». وی افزود، این فعالیت‌ها بسیار پویا بوده‌اند و می‌توانند در ایران با «توجه یا ردپایی اندک» رشد کنند.

دولت ترامپ در ماه مه سال جاری اعلام کرد که از توافق هسته ای ۲۰۱۵ با ایران در کنار اعمال مجدد تحریم های اقتصادی که دسترسی ایران به دلار آمریکا را محدود می کند، خارج می شود. Coin Desk گزارش داد که این فرمان اجرایی در ۶ آگوست اجرایی شد.

تعهدات نظارتی

FinCEN ادامه داد که علیرغم گزارش‌های اخیر بانک مرکزی ایران به دنبال ممنوعیت بانک‌های داخلی از حمایت از تجارت کریپتو، دریافت که افراد و مشاغل در ایران همچنان می‌توانند به پلتفرم‌های معاملاتی در ایران یا ایالات متحده و همچنین از طریق همتا به دسترسی داشته باشند. -مبادلات همتا.

این آژانس به صرافی‌های رمزنگاری داخلی تعهدات نظارتی خود را به‌عنوان مؤسسات مالی ثبت‌شده تحت قانون رازداری بانکی یادآوری کرد، که آنها را ملزم به استقرار “سیستم‌های مناسب برای رعایت همه الزامات تحریم‌های مربوطه می‌کند.”

پس از اینکه دولت آمریکا بازگرداندن تحریم‌های اقتصادی را اعلام کرد، نهادهای دولتی در ایران نشان دادند که در حال کار بر روی معرفی یک ارز دیجیتال دولتی به عنوان یک اقدام متقابل هستند – مشابه تلاش‌های انجام شده توسط ونزوئلا که ارز دیجیتال پترو با پشتوانه نفتی خود را در فوریه سال جاری راه‌اندازی کرد. .

مقامات ایرانی قبلاً نسبت به ارزهای دیجیتال بدبین بودند و بارها به عموم مردم نسبت به خطرات ناشی از آن هشدار داده بودند. در واقع، ارزهای رمزنگاری شده در حال حاضر تحت ممنوعیت کلی قرار دارند که استفاده از آنها در موسسات مالی کشور را به دلیل دستور شورای عالی مبارزه با پولشویی که در فروردین ماه توسط بانک مرکزی ایران اجرا شد، ممنوع می کند.

با این حال، مشکلات اقتصادی مقامات، از جمله شخص رئیس‌جمهور را وادار کرده است که به طور جدی به دنبال بهره‌برداری از پتانسیل‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال باشند. این در حالی است که انتظار می‌رود تنظیم‌کننده پولی این کشور در اوایل هفته آینده چارچوب نظارتی جدید خود را برای ارزهای دیجیتال فاش کند و آنها را قانونی کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.