هفته پایان سهام در رکورد بالا

0

شاخص معیار بورس اوراق بهادار تهران در هفته منتهی به ۷ دسامبر ۱۳۲۳ واحد یا ۱.۷ درصد افزایش یافت و به ۸۱۳۴۱ رسید.

IFX ، شاخص اصلی بدون نسخه ایران فارا بورس ، ۳۱.۸ امتیاز یا ۳.۸ ٪ اضافه کرد تا در دو سال ۸۶۲.۷ به پایان برسد.

معاملات در این دو صرافی از شنبه آغاز می شود و در روز چهارشنبه به پایان می رسد.

نزدیک به ۵ میلیارد سهم به ارزش ۳۷۱.۲ میلیون دلار در هفته گذشته در TSE معامله شد. تعداد سهام معامله شده و ارزش تجارت هفتگی در مقایسه با هفته قبل ۱۲۰ ٪ و ۹۴ ٪ افزایش یافته است.

به گفته حسن قالیباف اصل، مدیرعامل بورس اوراق بهادار، معاملات در بورس اوراق بهادار تهران علیرغم عملکرد یکسان آن تا کنون در سال جاری افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا، وی گفت: بازده تنها معیار بررسی عملکرد بورس نیست، نقدینگی و حجم معاملات در بورس اهمیت بیشتری دارد و نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

“در طول هفت ماه گذشته حجم مبادلات تجاری ۷۰ درصد افزایش یافته است، در مدت مشابه سال گذشته ۲۰۰ تریلیون ریال بوده است اما اکنون به ۳۸۰ تریلیون ریال رسیده است.”

شاخص اول بازار با ۱،۳۱۹ امتیاز یا ۲.۳ ٪ افزایش یافت تا در ۵۸،۰۰۵ به پایان برسد.

شاخص بازار دوم ۶۴۸ امتیاز یا ۰.۳۸ ٪ برای بسته شدن ۱۷۱،۶۰۳ اضافه کرد.

در IFB ، بیش از ۱.۶ میلیارد اوراق بهادار به ارزش ۱۸۵.۱ میلیون دلار در ۹۷،۰۰۰ معاملات معامله شد. تعداد سهام معامله شده و ارزش معاملات هفتگی نسبت به هفته قبل ۱۶۸% و ۶۸% افزایش یافت.

کلاه بازار IFB 269.7 میلیون دلار یا ۱.۱ ٪ به ۲۴.۹ میلیارد دلار رسید.

بازار اول IFB شاهد معامله ۴۲۴ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۲۶.۷ میلیون دلار بود که نشان دهنده افزایش ۳۱۶ درصدی و ۲۹۳ درصدی در تعداد اوراق بهادار معامله شده و ارزش معاملاتی است.

حدود ۵۴۳ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۴۳.۳ میلیون دلار در بازار دوم معامله شد که نشان دهنده رشد ۲۳۲ درصدی و ۱۳۷ درصدی است.

گروه «فلزات اساسی» از صنایع فهرست شده در فهرست IFB بیشترین افزایش ارزش هفتگی (۳۷ درصد) را داشتند که پس از آن «محصولات شیمیایی» (۹ درصد) و «حمل و نقل، ذخیره سازی و ارتباطات» (۷ درصد) قرار گرفتند. /p>

توقف معاملات سهام بانکی در هفته گذشته سرفصل اخبار بورس را به خود اختصاص داد. بانک مرکزی ایران از وام‌دهندگان می‌خواهد که شروع به جذب زیان‌هایی کنند که زیر فرش کشیده‌اند.

وام دهندگان و سهامداران آنها به دنبال کمک معجزه آسا و راهی برای جلوگیری از ضرر و زیان هستند. آنها خواستار حمایت دولت برای کاهش درد هستند اما جیب دولت خالی است. در بن بست ناشی از آن، اکثر سهام بانک ها از اواسط خردادماه معامله نشده و نمادهای آنها مسدود شده است.

tedpix_weekly.png

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.