هلی کوپتر روسی با موفقیت در ایران آزمایش کرد

0

هلیکوپترهای روسی به همراه شرکت پشتیبانی و نوسازی هلیکوپتر ایران، آزمایش بالگرد سبک چند منظوره Ka-226T را در مرداد تا شهریور ماه با موفقیت به پایان رساندند. ۲۰۱۷.

Rostec، یک شرکت دولتی روسی که توسعه، تولید و صادرات محصولات صنعتی پیشرفته برای بخش‌های غیرنظامی و دفاعی را ترویج می‌کند، در بیانیه‌ای مطبوعاتی که به فایننشال تریبون ارسال شد، گفت: نتایج کارایی هواپیمای بال چرخشی را در دمای بسیار بالا تأیید کرد.

این آزمایش ها در چارچوب تفاهم نامه امضا شده در ماه مه توسط JSC Russian Helicopters (وابسته به Rostec) و IHSRC در نمایشگاه بین المللی HeliRussia انجام شد. هدف از این آزمایشات اثبات قابلیت استفاده KA-226T در دمای محیط تا ۵۰ درجه سانتیگراد بود.

چندین کشور خاورمیانه از جمله ایران به هلیکوپترهای سبک چند منظوره برای اطفای حریق، گشت زنی، تخلیه و کارهای پزشکی علاقه مند هستند. آزمایشات انجام شده Ka-226T ثابت کرد که این هلیکوپتر می تواند در دماهای بحرانی کار کند که قطعا برای کاربران بالقوه مهم است. آندری بوگینسکی، مدیرعامل هلیکوپتر روسیه، گفت: امیدوارم به زودی به تعدادی توافق در مورد تامین این هلیکوپترها دست پیدا کنیم.

ایران ، خود تولید کننده هلیکوپترها ، به تولید مشترک با سایر کشورها ابراز علاقه کرده است.

در مراسمی که در ماه مارس برگزار شد، ایران از هلیکوپتر صبا ۲۴۸ خود رونمایی کرد – هلیکوپتر چند منظوره طراحی شده در کلاس های سبک و متوسط ​​که دارای دو موتور و چهار روتور و ظرفیت حمل هشت خدمه است.

از صبا ۲۴۸ می توان برای حمل بار و مسافر، امداد و نجات، شناسایی و ماموریت های دریایی، تصویربرداری و کار به عنوان آمبولانس هوایی و تاکسی هوایی استفاده کرد.

در ماه اوت، اصغر فخریه کاشان، معاون وزیر راه و شهرسازی ایران، گفت که دولت ایران در حال مذاکره با شرکت هواپیماسازی اروپایی ایرباس برای خرید ۴۵ بالگرد است.

وی گفت: «وزارت بهداشت در حال برنامه ریزی برای سفارش ۴۵ فروند بالگرد HEMS [اورژانس پزشکی هلیکوپتر] است و خرید آن در حال مذاکره با وزارت راه و شهرسازی است.

فخری-کاشان خاطرنشان کرد که ایران مذاکره هایی را برای ادغام دستور هلیکوپتر در قرارداد هوایی ایران ایربوس امضا شده در ماه دسامبر انجام می دهد.

وی گفت: “بنادر و سازمان دریایی همچنین قصد دارند مناقصه ای را برای خرید سه هلیکوپتر جستجو و نجات برگزار کنند.”

هلیکوپتر چند منظوره سبک Ka-226T دارای سیستم دو روتور اصلی کواکسیال است، حداکثر وزن برخاست آن ۳.۶ تن است و قادر است تا ۱ تن محموله را حمل کند.

ویژگی متمایز اصلی هلیکوپتر طراحی مدولار آن است – یک کابین حمل و نقل که می تواند تا شش نفر را حمل کند، یا ماژول هایی با تجهیزات ویژه را می توان به راحتی روی Ka-226T نصب کرد.

هلیکوپترهای روسی تنها توسعه دهنده و تولید کننده هلیکوپترها در روسیه است.

این هلدینگ که در سال ۲۰۰۷ تأسیس شد، شامل پنج کارخانه هلیکوپتر، دو دفتر طراحی، شرکت‌های تولید و نگهداری قطعات، کارخانه‌های تعمیر هواپیما و یک شرکت خدماتی است که پشتیبانی پس از فروش را در روسیه و خارج از کشور ارائه می‌کند.

در سال ۲۰۱۶ ، درآمد هلیکوپترهای روسی تحت IFRS مبلغ ۲۱۴.۳ میلیارد (۳.۷ میلیارد دلار) مالش یافت ، محموله های آن در مجموع ۱۸۹ هلیکوپتر بود.

Rostec Corporation یک شرکت روسی است که در سال ۲۰۰۷ برای تسهیل توسعه، تولید و صادرات محصولات صنعتی با فناوری پیشرفته طراحی شده برای کاربردهای غیر نظامی و نظامی تاسیس شد.

این شرکت شامل بیش از ۷۰۰ سازمان است که در حال حاضر بخشی از ۱۱ شرکت هلدینگ فعال در مجتمع نظامی-صنعتی و سه شرکت هلدینگ فعال در صنایع غیرنظامی و همچنین ۸۰ سازمان مدیریت مستقیم هستند.

شرکت های ROSTEC محصولات را به بیش از ۷۰ کشور جهان عرضه می کنند. در سال ۲۰۱۶ ، درآمد تلفیقی آن به ۱.۲۶ تریلیون روبل (۲۱.۹۷ میلیارد دلار) رسید.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.