همبستگی اتحادیه PSA با مقاومت کارگران اوپل در برابر کاهش هزینه ها، در هم شکسته است

0

رئیس شورای کارگری روز جمعه گفت، با رد کردن امتیازات بیشتر توسط کارگران اوپل، انتقاد سایر اتحادیه‌های PSA آغاز شد.

به گزارش رویترز، ولفگانگ شفر-کلاگ گفت که PSA قصد دارد ۳۷۰۰ شغل را تحت برنامه خروج داوطلبانه حذف کند، و ۲۰۰۰ نامزد قبلاً شناسایی شده اند.

رئیس کارگری در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “من نگران دستیابی به اهداف هزینه نیستم.” “مقیاس پذیرش پیشنهادهای خرید به این معنی است که اکنون این سوال مطرح است که آیا ما کارکنان کافی برای مدیریت حجم کاری فعلی داریم.”

این گروه از اظهار نظر در مورد هدف کاهش مشاغل خودداری کرد. PSA که سال گذشته ۲.۶ میلیارد دلار به جنرال موتورز بابت زیان ده اوپل و برند خواهر بریتانیایی واکسهال پرداخت کرد، همچنین در تلاش برای بازگرداندن سودآوری تا سال ۲۰۲۰ از کارگران خواستار کاهش دستمزد و فداکاری های دیگر است.

تنش‌ها از زمانی افزایش یافت که کارگران اوپل درخواست‌ها مبنی بر چشم پوشی از افزایش ۴.۳ درصدی دستمزد مورد مذاکره در سراسر کشور را در ازای تعهد PSA برای تخصیص مدل جدیدی به کارخانه آیزناخ در آلمان مرکزی و تضمین آینده کارخانه رد کردند.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان این هفته نسبت به برنامه های PSA ابراز نگرانی کرد. به گفته این شرکت، کارلوس تاوارس، مدیر اجرایی، روز جمعه با وزیران اقتصاد و کار آلمان، پیتر آلتمایر و هوبرتوس هایل، گفتگوی تلفنی “باز و سازنده” داشت.

چه کسی بار را به دوش بکشد

Force Ouvriere، بزرگترین گروه کارگری فرانسوی PSA، روز جمعه نیز در این مورد تصمیم گرفت و از اتحادیه IG Metall آلمان خواست تا “مسئولیت بیشتری” برای کاهش هزینه‌های ضروری به عهده بگیرد.

کریستین لافایه، مسئول FO در مصاحبه ای گفت: “به نظر می رسد آنها آماده هستند تا بقیه گروه را به دوش بکشند.” “اتحادیه های کارگری فرانسه به کارگران خود اجازه نمی دهند که وزن طرح سوم رقابت پذیری را تحمل کنند.”

تحت تاوارس، کارکنان سایت‌های PSA در فرانسه، اسپانیا، بریتانیا و چندین کشور دیگر امتیازاتی در مورد ساعات کاری، محدودیت دستمزد و کاهش پاداش اعطا کرده‌اند.

مدیران PSA معتقدند بازگشت به سود مستلزم اقدامات بهره وری بسیار فراتر از خریدهای توافق شده است.

گری ری، یکی از مقامات اتحادیه یونیت، گفت که اگر همکاران آلمانی از مشارکت مشابه در بهبود تجارت اجتناب کنند، کارگران لوتون نیز ناامید خواهند شد.

ما به اندازه کافی بدبخت بودیم که نتوانستیم افزایشی را که در ابتدا می‌خواستیم، که بالاتر از تورم بود، به دست نیاوردیم. ما باید کاری را انجام می‌دادیم که فکر می‌کردیم برای موقعیت ما مناسب است، “ری گفت.

پس از شکست در دستمزد اوپل، PSA برنامه سرمایه گذاری در تولید یک SUV جدید در آیزناخ را به حالت تعلیق درآورد، که به گفته IG Metall تنها نیمی از ۱۸۰۰ شغل کارخانه را حفظ می کرد.

مذاکره کنندگان اتحادیه علاوه بر این، PSA را با درخواست محدودیت دستمزد برای کل ۱۹۰۰۰ نیروی کار آلمانی خود به عنوان پیش شرط سرمایه گذاری در یکی از سایت های خود، به “باج گیری” متهم کردند.

شفر-کلاگ روز جمعه گفت: «این فقط مربوط به توافق دستمزد نیست، بلکه به این موضوع می‌پردازد که آیا می‌توانیم به PSA در توافق‌های آینده اعتماد کنیم یا خیر. “آنها پیشنهاد مذاکره نمی دهند، آنها دیکته می کنند.”

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.