همزمان با آغاز نشست وب در قطر، هوش مصنوعی در کانون توجه قرار می گیرد

0

دوحه، قطر – زیر بلوک های چراغ های چشمک زن، کارآفرینان، سرمایه گذاران و رهبران کسب و کار در مرکز دوحه روز دوشنبه به عنوان Web Summit، یکی از بزرگترین کنفرانس های فناوری جهان، در پایتخت قطر افتتاح شد.

این رویداد که برای اولین بار در خاورمیانه برگزار می‌شود، شرکت‌کنندگانی را از ده‌ها کشور گرد هم می‌آورد که در طی چهار روز، امیدوارند ارتباطات جدید برقرار کنند، بینش‌های خود را به اشتراک بگذارند و وجوه امن را به اشتراک بگذارند.

در آغاز رسیدگی، شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست وزیر قطر اعلام کرد که صندوق ثروت دولتی این کشور بیش از ۱ میلیارد دلار در صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر بین المللی و منطقه ای سرمایه گذاری خواهد کرد.

این برنامه که “صندوق وجوه مالی” نامیده می‌شود، با جذب سرمایه‌های مخاطره‌آمیز بین‌المللی و کارآفرینان برتر در قطر و منطقه خلیج فارس، نوآوری را تقویت می‌کند.

تعهد به تقویت بخش استارت‌آپ بر اساس آرزوی قطر برای تبدیل شدن به یک مرکز منطقه‌ای فناوری اطلاعات است.

آل ثانی در کنفرانس گفت:

با “رهبری کارآفرینی در سراسر خاورمیانه”، قطر با تعهدات خود به پیشرفت فناوری و جامعه متفکران و خالقانش، “زمینه ای عالی برای نشست وب است.”

Qatar’s prime minister, Sheikh Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani at Web Summit in Doha, Qatar
نخست وزیر قطر، شیخ محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی، در نشست وب در دوحه، قطر [عروبه جمال/الجزیره]

موضوع هوش مصنوعی (AI) سرفصل مجمع امسال است که بزرگ‌ترین گردهمایی استارت‌آپ‌های بین‌المللی در خاورمیانه را در زمانی که منطقه از سرریز جنگ اسرائیل علیه غزه در حال چرخش است.

هر دو موضوعاتی هستند که امجد مساد، بنیانگذار Replit، یک جامعه برنامه نویسی آنلاین، نسبت به آنها علاقه دارد.

مدیرعامل اردنی-آمریکایی که پدری پناهنده فلسطینی دارد، در این اجلاس گفت: «در قلب من یک فناور هستم.

او با تشویق خروشان اضافه کرد: «و من فکر می‌کنم از فناوری می‌توان برای یک نیروی خیر استفاده کرد، اما وضعیت غزه ربطی به فناوری ندارد – شما نمی‌توانید هوش مصنوعی را بخورید.

Trevor Noah speaking at at Web Summit in Doha, Qatar
ترور نوح در حال سخنرانی در اجلاس وب در دوحه، قطر [اوروبه جمال/الجزیره]

سخنران اصلی Web Summit در روز افتتاحیه ترور نوآ، مجری سابق برنامه برنده امی The Daily Show بود.

چیزی که شاید کمتر در مورد این کمدین آفریقای جنوبی شناخته شده است، سرمایه گذاری های انبوه او در بخش فناوری است – و اینکه او “مدیر ارشد سوالات” در غول فناوری مایکروسافت است.

نقش نوح شامل میزبانی یک سریال چند قسمتی است که در آن او با یک مهمان درباره نحوه استفاده از هوش مصنوعی برای حل مسائل جهانی بحث می کند.

نوح در این اجلاس گفت: “من هرگز از عشق به فناوری دست برنداشته ام و هرگز از تلاش برای یادگیری همه راه هایی که می توانیم از آن به طور موثر استفاده کنیم دست برنداشتم.”
او افزود: «فکر می‌کنم اغلب [می‌گوییم]، «آیا فناوری جایگزین ما خواهد شد؟» خوب، فکر می‌کنم این بدان معناست که ما باید تعریف بسیار محدودی از «ما» داشته باشیم. «تکنولوژی همیشه جایگزین کارهایی شده که مردم انجام داده اند یا اینکه چگونه مردم آن را انجام داده اند. اما مردم باقی مانده‌اند و بنابراین فکر می‌کنم سوال بزرگ‌تری که باید از خود بپرسیم این است که چگونه هوش مصنوعی آنچه را که انسان‌ها نیاز دارند یا می‌خواهند انجام دهند دوباره تعریف می‌کند؟ من فکر می‌کنم این سوال بزرگ‌تر خواهد بود.”

“پل جهانی شدن”

از آنجایی که سخنرانان بیشتری روی صحنه آمدند، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران از سراسر جهان در رویداد فروخته‌شده شروع به برقراری ارتباط کردند، با انبوهی از اسکن‌های کد QR که جایگزین مبادله کارت‌های ویزیت سنتی شد.

در واقع، انتظار می‌رود که نمایشگاه و مرکز همایش دوحه طی سه روز آینده به یک مرکز نوآوری و شبکه تبدیل شود.

شرکت کنندگان عبارتند از به اصطلاح “استارت آپ های تاثیرگذار” که بر بهبود زندگی از طریق پیشرفت فناوری در مراقبت های بهداشتی و فناوری های پایدار تمرکز دارند.

هایدی روس، مدیر عامل اورست مستقر در ایالات متحده گفت که امیدوار است برای کارخانه آب شرکت خود در بنگلادش بودجه تامین کند.

در همین حال، الکس چرننکو، مدیر عامل Translit، یک استارت آپ با تمرکز بر ترجمه های مبتنی بر هوش مصنوعی، این هفته در تعدادی از پانل ها درباره آینده ترجمه و هوش مصنوعی صحبت خواهد کرد.

چرننکو که از ایرلند به کنفرانس رفت، گفت: «من در مورد اینکه چگونه ارتباطات با کمک هوش مصنوعی تغییر می‌کند صحبت خواهم کرد… موانع زبان [ها] چالشی است که باید حل شود. الجزیره.

Arezu Aghasey is scouting for new startups in the MENA region
آرزو آغاسی در حال جستجو برای استارت آپ های جدید در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا است [اوروبا جمال/الجزیره]< /figcaption>

برای آرزو آقاسی، شرکت در نشست وب امسال چیزی شبیه به یک دایره کامل است.

او آخرین بار یک دهه پیش به عنوان محققی که برای شرکت به عنوان یک متخصص جوانان انتخاب شده بود در این انجمن شرکت کرد و اکنون در کنفرانسی در دوحه است تا به دنبال استارت آپ هایی برای سرمایه گذاری در آنها باشد و مدیریت پورتفولیو را در شرکت سرمایه گذاری مخاطره آمیز Crea رهبری کند. ، از سانفرانسیسکو در ایالات متحده.

آغاسی به الجزیره گفت: «من روی یافتن استارت‌آپ‌ها تمرکز می‌کنم [و] اینکه چگونه می‌توانم آنها را از منطقه MENA ببرم، آنها را به سیلیکون ولی بیاورم و بالعکس.

“پس یک پل جهانی سازی بسازید.”

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.