همکاری‌های نفتی ایران و اندونزی افزایش پیدا می‌کند

0

به گزارش ایمنا و به نقل از وزارت نفت، احمد اسدزاده امروز _دوشنبه یکم خردادماه_ پیش از سفر سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران و هیئت همراه به اندونزی، با عارفین تصریف، وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی دیدار کرد.

در این دیدار، دو طرف محورهای همکاری دوجانبه را بررسی و بر افزایش همکاری‌های دو کشور ایران و اندونزی در صنعت نفت و گاز تأکید کردند.

ایران و اندونزی سابقه همکاری نفتی در بخش‌های مختلف همچون توسعه میادین نفتی را دارند.

طی این سفر، چارچوب کلی همکاری‌های ایران و اندونزی در بخش نفت و گاز به بحث و بررسی گذاشته شد، بر اساس این مذاکرات، اسناد همکاری دوجانبه در صنایع نفت و گاز در حضور رؤسای جمهوری دو کشور از سوی جواد اوجی، وزیر نفت و وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی امضا شد.

در همین حال، سیدابراهیم رئیسی عصر دوشنبه، یکم خردادماه پیش از آغاز سفر رسمی دوروزه به اندونزی در گفت‌وگو با خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد، درباره برنامه‌ها و اهداف این سفر، با اشاره به اینکه این سفر به دعوت جوکو ویدودو، رئیس‌جمهور اندونزی انجام می‌شود، اظهار کرد: روابط با اندونزی می‌تواند در حوزه‌های تجاری و اقتصادی، به‌ویژه در زمینه انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی بین دو کشور دنبال شود.

رئیس‌جمهور صبح روز سه‌شنبه، دوم خردادماه به وقت محلی، وارد فرودگاه بین‌المللی جاکارتا شد و از سوی ذولکیفلی حسن، وزیر تجارت اندونزی مورد استقبال قرار گرفت.

دیدار با رئیس‌جمهور اندونزی و امضای اسناد مهم همکاری‌های دوجانبه از سوی مقام‌های دو کشور، همچنین دیدار با رئیس اتحادیه آسه‌آن، رئیس مجلس نمایندگان، رئیس مجلس مشورتی خلق اندونزی و ملاقات و گفت‌وگو با تجار و بازرگانان اندونزی و ایران بخشی از برنامه‌های رئیس‌جمهور در این سفر دوروزه است.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، جواد اوجی وزیر نفت، غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روح‌الله دهقانی‌فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور و محمد جمشیدی معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور، آیت‌الله رئیسی را در این سفر همراهی می‌کنند.

[انتهای پیام]

منبع: ایمنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.