هند برای انرژی زغال سنگ بیشتری می سوزاند زیرا هوای خشک باعث ترس از خاموشی می شود

0

خشک ترین ماه اوت در بیش از یک قرن گذشته، تولید برق را به رکورد ۱۶۲.۷ میلیارد کیلووات ساعت می رساند.

هند استفاده از زغال سنگ برای تولید برق را در یک پیشنهاد افزایش داده است. برای جلوگیری از قطعی‌های ناشی از تولید کمتر برق آبی، زیرا افزایش انرژی‌های تجدیدپذیر در تلاش است تا با تقاضای برق بی‌سابقه همگام شود.

افزایش مصرف برق در هند در ماه آگوست غیرمعمول است، زمانی که دما به دلیل بارش باران های موسمی سالانه بین ژوئن و سپتامبر پایین تر است. تقاضا معمولاً در ماه می به اوج خود می‌رسد، زمانی که هندی‌ها دستگاه‌های تهویه مطبوع را به گرما را شکست می دهد و صنایع بدون اختلالات مربوط به باران کار می کنند.

با این حال، خشک ترین ماه اوت در بیش از یک قرن گذشته منجر به افزایش تولید برق به رکورد ۱۶۲.۷ میلیارد کیلووات ساعت (واحد) شده است، تجزیه و تحلیل خبرگزاری رویترز از داده های اپراتور شبکه فدرال گرید هند نشان داد.
بر اساس تجزیه و تحلیل رویترز از داده های دولتی، سهم زغال سنگ در تولید برق در ماه آگوست به ۶۶.۷ درصد افزایش یافت که بالاترین رقم در شش سال اخیر در ماه گذشته است. بارندگی کمتر منجر به کاهش سهم انرژی آبی در تولید کلی به ۱۴.۸ درصد شد، در حالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۱۸.۱ درصد بود.

دولت بارها و بارها از استفاده از زغال سنگ دفاع کرده است و به سرانه انتشار کمتر در مقایسه با کشورهای ثروتمندتر و افزایش تولید انرژی تجدیدپذیر اشاره کرده است.

داده‌های دولت نشان می‌دهد که علیرغم تقاضای بالاتر برای زغال‌سنگ، نیروگاه‌ها واردات را ۲۴ درصد کاهش داده و به ۱۷.۸۵ میلیون تن کاهش داده‌اند که دلیل آن افزایش ۱۰.۷ درصدی تولید توسط شرکت‌ها است. شرکت دولتی زغال سنگ هند.

واردات کمتر توسط دومین واردکننده بزرگ سوخت آلاینده جهان پس از چین، قیمت‌های جهانی زغال سنگ حرارتی را در ماه‌های اخیر پایین نگه داشته است.

تحلیلگران و مقامات صنعت مصرف انرژی بیشتر را به کشاورزانی نسبت می‌دهند که از برق بیشتر برای آبیاری مزارع استفاده می‌کنند به دلیل باران ناکافی، متناوب بودن انرژی‌های تجدیدپذیر، و افزایش تقاضای سرمایش با دمای گرم‌تر از حد معمول.

شرکت تجزیه و تحلیل انرژی EMA Solutions در روز پنجشنبه در پستی در لینکدین گفت: “با توجه به وضعیت عرضه که قبلاً تحت فشار قرار گرفته بود، زیرا بادهای موسمی ضعیف در ماه آگوست منجر به تقاضای کشاورزی بالا شد، سقوط ناگهانی تولید باد … وضعیت را بیشتر تشدید کرده است.” /p>

داده‌های Grid India نشان داد که اوج تقاضای هند – حداکثر ظرفیت مورد نیاز در هر زمانی از روز – به رکورد ۲۴۳.۹ گیگاوات (گیگاوات) در ۳۱ آگوست افزایش یافت که ۷.۳ گیگاوات از ظرفیت موجود فراتر رفت.

داده‌ها نشان می‌دهد که عرضه برق در ماه اوت ۷۸۰ میلیون واحد کمتر از تقاضا بود، که بالاترین کمبود را از آوریل ۲۰۲۲ نشان می‌دهد، زمانی که هند با بدترین قطعی برق خود در شش سال و نیم گذشته مواجه شد.

مقامات هواشناسی انتظار دارند که بارندگی در سراسر کشور در ماه سپتامبر مطابق با میانگین بلندمدت باشد و احتمالاً به اپراتورهای خدمات شهری مهلت می دهد.

داده‌های گرید هند نشان داد که سهم زغال سنگ در تولید در هشت ماه منتهی به آگوست به ۷۴.۲ درصد افزایش یافت، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۷۲.۹ درصد بود و در مسیر برای سومین افزایش سالانه متوالی قرار داشت. سهم آب از ۱۰.۹ درصد به ۹.۲ درصد کاهش یافت.

تولید برق به طور کلی بیش از ۱۰۸ میلیارد واحد در سال جاری افزایش یافته است که نسبت به افزایش ۱۶ میلیارد واحدی در تولید انرژی های تجدیدپذیر ناچیز است.

هند نتوانست به هدف نصب ۱۷۵ گیگاوات انرژی تجدیدپذیر تا سال ۲۰۲۲ دست یابد و از آن زمان گفته است که تلاش خواهد کرد تا ظرفیت غیرفسیلی – انرژی خورشیدی و بادی، انرژی هسته ای و آبی و انرژی زیستی – را تا ۵۰۰ گیگاوات افزایش دهد. ۲۰۳۰.

دستیابی به این هدف به بیش از ۴۳ گیگاوات بیشتر ظرفیت غیرفسیلی در سال نیاز دارد که تقریباً سه برابر میانگین ظرفیت اضافه شده غیرفسیلی طی دو سال گذشته منتهی به جولای است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.