هواپیمای جت C919 چین در نمایشگاه هوایی سنگاپور به نمایش گذاشته شد

0

نمایش هوایی دوسالانه برای اولین بار از زمان شروع همه‌گیری کووید در سال ۲۰۲۰ به روی عموم باز می‌شود.

جت لاین C919 چین در بزرگترین نمایشگاه هوایی آسیا به نمایش گذاشته شده است، زیرا سازنده آن تحت حمایت پکن به دنبال خریدار برای آن است. اولین جت مسافربری بومی کشور.

شرکت هوافضای دولتی چین COMAC از C919 به عنوان رقیب A320 و ۷۳۷ MAX که به ترتیب توسط رهبران قدیمی صنعت ایرباس و بوئینگ ساخته شده‌اند، تبلیغ کرده است.

C919 اولین پرواز خود را در خارج از چین در روز یکشنبه در یک رویداد رسانه ای قبل از نمایشگاه هوایی سنگاپور انجام داد، که برای اولین بار از زمان شروع همه گیری COVID-19 در سال ۲۰۲۰ به روی عموم باز شد.

خطوط هوایی تبت چین روز سه شنبه در حاشیه این نمایشگاه گفت که سفارش ۴۰ جت باریک پیکر را که برای حمل ۱۹۲ مسافر و سفر تا ۳۵۰۰ مایل (۵۶۴۴ کیلومتر) طراحی شده اند، نهایی کرده است.

C919 که از ماه مه به صورت تجاری در چین پرواز می کند، تاکنون فقط مجوز پرواز در کشور خود را داشته است.

نمایش هوایی دوسالانه، که امسال بیش از ۱۰۰۰ شرکت از ۵۰ کشور در آن حضور دارند، در حالی برگزار می‌شود که بخش هوانوردی آسیا در حال بازگشت از چندین سال شرایط وخیم تجاری به دلیل همه‌گیری است.

بر اساس داده‌های انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA)، ترافیک هوایی بین‌المللی در سال ۲۰۲۳ تقریباً به ۸۹ درصد از سطوح قبل از همه‌گیری بهبود یافت، و شکاف باقی‌مانده عمدتاً نتیجه خروج آهسته چین از محدودیت‌های همه‌گیر بود.

بر اساس گزارش یاتا، شرکت‌های هواپیمایی آسیا-اقیانوسیه بیشترین افزایش را در بین مناطق داشتند و ۱۲۶ درصد افزایش ترافیک را نسبت به سال ۲۰۲۲ ثبت کردند.

سایر هواپیماهایی که انتظار می‌رود در سنگاپور به نمایش درآیند عبارتند از A350-1000 ایرباس و B-52 Stratofortress نیروی هوایی ایالات متحده.

بوئینگ مستقر در ایالات متحده هیچ هواپیمای تجاری ارائه نمی دهد زیرا با عواقب فاجعه نزدیک ژانویه که در آن جت ۷۳۷ MAX 9 Alaska Airlines بخشی به اندازه درب از بدنه هواپیما را در اواسط پرواز از دست داد.

شرکت‌های روسی که در نمایشگاه‌های قبلی شرکت کرده‌اند، از جمله هلیکوپترهای روسیه و ایرکوت، امسال در بحبوحه جنگ در اوکراین شرکت نمی‌کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.