“هوش مصنوعی به سرعت حرکت می کند”: بریتانیا ۱۲۵ میلیون دلار برای مراکز هوش مصنوعی، مقررات هزینه می کند

0

وزیر فناوری می‌گوید فن‌آوری پتانسیلی برای «تغییر خدمات عمومی و اقتصاد ما برای بهتر شدن» دارد.

< /div>

بریتانیا از برنامه های خود برای صرف بیش از ۱۰۰ میلیون پوند (۱۲۵ میلیون دلار) برای تحقیق و آموزش مربوط به هوش مصنوعی (AI).

طبق برنامه‌هایی که روز سه‌شنبه اعلام شد، دولت نه مرکز تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی را در سراسر بریتانیا راه‌اندازی می‌کند، از پروژه‌های تحقیقاتی برای بررسی استفاده مسئولانه از هوش مصنوعی در آموزش، پلیس و صنایع خلاق حمایت می‌کند و تنظیم‌کننده‌ها را برای مدیریت خطرات و مزایای آن آموزش می‌دهد. فناوری.

وزیر امور علم، نوآوری و فناوری میشل دونلان گفت که هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که “خدمات عمومی و اقتصاد ما را به سمت بهتر تغییر دهد” و درمان هایی برای بیماری هایی مانند سرطان و زوال عقل تولید کند.

“هوش مصنوعی سریع حرکت می کند، اما ما نشان داده ایم که انسان ها می توانند به همان سرعت حرکت کنند. دونلان گفت: با اتخاذ یک رویکرد چابک و خاص بخش، بلافاصله شروع به مقابله با خطرات کرده ایم که به نوبه خود راه را برای بریتانیا هموار می کند تا به یکی از اولین کشورهای جهان تبدیل شود که به طور ایمن از مزایای هوش مصنوعی بهره می برد. در یک بیانیه.

این اعلام پس از آن صورت می‌گیرد که بریتانیا در ماه نوامبر اولین مؤسسه جهان را که به ایمنی هوش مصنوعی و میزبان یک اجلاس جهانی در مورد این موضوع بود که در آن بیش از ۲۵ کشور به اصطلاح بیانیه بلچلی را امضا کردند که خطرات این فناوری را برای “مضرات جدی، حتی فاجعه بار” تأیید کرد.

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، با این استدلال که تنها دولت‌ها می‌توانند خطرات این فناوری را به درستی ارزیابی کنند و «قدرت و مشروعیت لازم برای حفظ امنیت مردم خود را داشته باشند»، تلاش کرده است تا کشورش را به عنوان یک رهبر در مقررات هوش مصنوعی قرار دهد.

>

مدیران بازیگران برجسته در هوش مصنوعی، از جمله مایکروسافت، گوگل و آمازون، از اعلامیه دولت استقبال کردند.

«مدل هاب و اسپیکر به بریتانیا کمک می‌کند از تخصص تنظیم‌کننده‌های دامنه بهره‌مند شود و همچنین اکوسیستم هوش مصنوعی را شفاف‌سازی کند – و من به‌ویژه از تعهد حمایت از تنظیم‌کننده‌ها با منابع بیشتر حمایت می‌کنم.»  Google DeepMind’s مدیر عملیات لیلا ابراهیم در بیانیه ای گفت.

“هوش مصنوعی نشان دهنده فرصتی برای پیشبرد پیشرفت برای بشریت است، و ما مشتاقانه منتظر همکاری با دولت هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که بریتانیا می تواند به رهبری جهانی در تحقیقات هوش مصنوعی ادامه دهد و استانداردهایی را برای مقررات خوب تعیین کند.”

>

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.