هیوندای برای باز کردن گیاه در پاکستان

0

شرکت موتور هیوندای قصد دارد کارخانه مونتاژ خودرو را در پاکستان در یک سرمایه گذاری مشترک با شرکت نساجی محلی Nishat Mills راه اندازی کند ، یک مقام رسمی از نیشات در تاریخ ۳ فوریه گفت.

بازگشت هیوندای به پاکستان تلاش های دولت را برای تکان دادن بازار خودروهای تحت سلطه ژاپنی و شل کردن تویوتا ، هوندا و سوزوکی ، که با شرکای محلی خودروها را جمع می کنند ، شل می کند.

Kia Motor Hyundai و کره جنوبی تا سال ۲۰۰۴ در مونتاژ اتومبیل در پاکستان استفاده می کردند اما پس از آنکه شریک محلی خود Dewan Farooke Motors Limited عقب نشینی کرد ، شلوغ شد.

مشخص نیست هیوندای، بزرگترین خودروساز کره جنوبی، چه میزان سرمایه در این سرمایه گذاری پاکستانی سرمایه گذاری خواهد کرد.

نمی توان بلافاصله با نمایندگان هیوندای برای اظهار نظر تماس گرفت.

میلز نیشات زیرمجموعه ای از گروه نیشات، غول بزرگی در بخش بانکداری، نساجی، انرژی و سیمان پاکستان است. قیمت سهام آن پس از اعلام ۱.۴ درصد افزایش یافت.

خالد چاوهان ، دبیر شرکت Nishat Mills گفت: “امروز ما یک تفاهم نامه بین این دو شرکت امضا کرده ایم و یک پروژه … برای مونتاژ و فروش وسایل نقلیه مسافر و تجاری را راه اندازی خواهیم کرد.”

نیشات میلز بیانیه ای را به بورس اوراق بهادار پاکستان ارائه داد و گفت این توافق نامه “مشمول تصویب های قانونی و نظارتی قابل اجرا” است.

سال گذشته ، خودروسازان فرانسوی رنو موافقت کرد که در یک کارخانه جدید در پاکستان سرمایه گذاری کند و خودروسازان کره جنوبی Kia Motor Co.

دولت معتقد است که افزایش رقابت باید قیمت خودروهای فوق العاده بالایی را در پاکستان کاهش دهد و در ماه مارس با ارائه وظایف وارداتی سخاوتمندانه ، یک سیاست جدید اتومبیل را به نفع شرکت کنندگان جدید به بازار عرضه کرد.

این مشوق ها باعث خشم بازیگران فعلی بازار شده است، برخی از آنها علناً گفته اند که باید شرایط مشابهی داشته باشند.

پاکستان با جمعیت نزدیک به ۲۰۰ میلیون نفر ، یک بازار بالقوه بزرگ است ، اما فقط ۱۸۰،۰۰۰ اتومبیل در سال مالی ۲۰۱۴/۲۰۱۵ فروخته شد.

این در مقایسه با بیش از ۲ میلیون وسیله نقلیه مسافربری در سال در کشور همسایه هند است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.