وارثان تجاری آسیا به امید فرار از سایه والدین، فراتر از سود نگاه می کنند

0

کوالالامپور، مالزی – از مالزی تا سنگاپور و فیلیپین، دوم و سوم نسل کسب و کارهای خانوادگی در آسیا مسیری متفاوت از اجداد خود ترسیم می کنند زیرا به دنبال سرمایه گذاری های سبزتر و پایدارتر هستند.

برای برخی از وارثان تجاری هزاره، سفر آرام است. برای دیگران، شکاف بین زندگی راحت آنها – که به آنها فضایی برای یادگیری در مورد “سرمایه گذاری تاثیرگذار” آگاهانه اجتماعی می دهد – و تجربیات والدینشان از بزرگ شدن فقیر منجر به درگیری شده است.

آبه لیم مالزیایی، ۲۷ ساله، در شرایطی بسیار دور از پدرش بزرگ شد که در نوجوانی مدرسه را رها کرد تا به عنوان مکانیک کار کند تا خانواده اش را تامین کند.

پدر لیم به ایجاد یک تجارت تولید روان کننده ها، صابون و مایع ظرفشویی ادامه داد و او را به عنوان یک زن جوان در شرکت استخدام کرد، به این امید که روزی او کنترل را به دست بگیرد.

اما آرمان گرایی جوانی لیم به زودی با مدل کسب و کار سنتی پدرش که بر سود متمرکز بود، تضاد پیدا کرد.

«من می‌خواستم کاری تأثیرگذارتر انجام دهم. لیم به الجزیره گفت: تجارت پدرم به طور سنتی در جایی اداره می شد که تمرکز بر سود است.

“به جای اولویت دادن به سودهای پولی، می خواستم تاثیرات اجتماعی و زیست محیطی را در اولویت قرار دهم. این یک چیز بسیار جدید برای نسل قبلی است.”

زمانی که لیم در شرکت پدرش کار می‌کرد، پیشنهاد داد که یک بخش تحقیق و توسعه برای بررسی تبدیل زباله‌های پلاستیکی به سوخت‌های زیستی راه‌اندازی کند.

پدرش موافقت کرد و مقداری پول برای این ایده گذاشت.

لیم گفت: «زمانی که از نظر علمی نشان داده شد که انجام شدنی است اما از نظر اقتصادی قابل دوام نیست، او متوقف شد.

err
ابه لیم با پدرش بر سر تغییرات آب و هوا درگیر شد [با احترام از آب لیم]

لیم همچنین با پدرش در مورد تغییرات آب و هوایی مخالف بود که او آن را “تبلیغات غربی” رد کرد.

لیم در نهایت تصمیم گرفت که شرکت پدرش را ترک کند و به تنهایی از آن خارج شود.

اولین شرکت او که توسط سرمایه‌گذاران فرشته تامین می‌شد، بازاری برای مبلمان مستعمل بود که هدف آن کاهش ضایعات از طریق ترویج بازیافت بود.

لیم گفت: «اما ما نتوانستیم خودمان را حفظ کنیم زیرا بازار به اندازه کافی بالغ نبود.

لیم همچنین مجبور بود با باورهای خرافی در مورد مبلمان دست دوم که در فرهنگ آسیایی رایج است، مبارزه کند.

او گفت: «بعضی از مردم فکر می‌کنند «ارواح» با مبلمان قدیمی مرتبط هستند.

در سال ۲۰۲۱، لیم Purpose Plastic را تأسیس کرد که پلاستیک دور ریخته شده را در دکوراسیون منزل، قطعات شطرنج، مبلمان، کاشی های فال ماهجونگ و سایر محصولات بازیافت می کند.

لیم گفت: «ما سودآور هستیم. “بزرگترین سفارشات ما همیشه هدایای شرکتی است.”

لیم امیدوار است که کسب و کارها روزی محیط زیست را بر سود ترجیح دهند.

او گفت: “من هرگز نمی خواهم بگویم غیرممکن است زیرا امیدوارم روزی این اتفاق بیفتد.”

«برای اینکه کسب‌وکارها در هیئت مدیره باشند و در اهداف پایدار مشارکت کنند، باید نوعی انگیزه [وجود] وجود داشته باشد. شاید این باعث شود که توپ به حرکت درآید.”

در ماه آگوست، این فارغ التحصیل حقوق در انتخابات محلی در ایالت سلانگور با تاکید بر سیاست‌های مقابله با تغییرات آب و هوایی شرکت کرد. در حالی که او موفق نبود، او برای دویدن دوباره آماده است.

«در حال حاضر، من می‌خواهم روی رشد پایه‌های خود و گسترش کار محیط‌زیستم متمرکز باشم. لیم که یکی از اعضای اتحاد دموکراتیک متحد مالزی است، یک حزب جوان‌گرا، گفت: «سیاستمدار بودن فقط انتخاب شدن نیست، بلکه ارائه راه‌حل‌هایی برای درازمدت برای حمایت از زندگی روزمره مردم است.

کاتالیزور تغییر

کومال ساهو، یکی از اعضای AVPN، بزرگترین شبکه سرمایه‌گذاران اجتماعی در آسیا، گفت که نسل‌های جوان با تأکید بر نیاز شرکت‌ها به ایجاد تأثیر اجتماعی مثبت، دیدگاه‌های صاحبان مشاغل را تغییر می‌دهند.

ساهو به الجزیره گفت: «آنها تشخیص می‌دهند که ثروت خانواده‌شان می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور برای تحول مثبت عمل کند و نیازهای اجتماعی را فراتر از آنچه کمک‌های دولتی پوشش می‌دهد، برطرف کند.

ساهو گفت که وارثان کسب و کار نسل دوم و سوم از سرمایه گذاری آگاهانه اجتماعی استقبال می کنند تا نشان دهند که امکان همسویی بازده مالی با اهداف اجتماعی و زیست محیطی وجود دارد.

ساهو گفت: «با گنجاندن عوامل محیطی، اجتماعی و حاکمیتی در تصمیم‌های سرمایه‌گذاری خود، آنها از ایجاد تغییرات مثبت حمایت می‌کنند و در عین حال دوام مالی کسب‌وکار خود را تضمین می‌کنند.

با این وجود، ساهو گفت، نباید تصور کرد که همیشه بین روش‌های جدید و قدیمی تفکر در مورد تجارت تضاد وجود دارد.

«همیشه اینطور نیست. … در برخی موارد، نسل‌های قبلی کسانی هستند که روش‌های تفکر جسورانه‌تر و مبتکرانه‌تر را تشویق می‌کنند تا موفقیت مداوم کسب‌وکار یا تلاش‌های بشردوستانه‌شان را تضمین کنند.

ماریانا لوپز وارگاس فیلیپینی، ۳۲ ساله، نمونه ای از این موضوع است.

او مدیر مشارکت مرکز اسکار ام لوپز است که یک بنیاد تحقیقاتی تغییرات آب و هوایی مستقر در مانیل است که توسط پدربزرگ سرمایه دار او تأسیس شده است.

اسکار ام لوپز، که ثروت خود را در ارتباطات راه دور، انرژی و املاک و مستغلات به دست آورد، در سال ۲۰۱۲ این مرکز را در پاسخ به “فقدان بودجه نگران کننده” برای درک تأثیر محلی تغییرات آب و هوا و توسعه استراتژی های سازگاری افتتاح کرد، لوپز. وارگاس به الجزیره گفت.

لوپز وارگاس گفت که او خود را “بسیار خوش شانس” می داند که بخشی از یک خانواده و سازمانی است که با ارزش های شخصی خود مطابقت دارد.

او گفت:

بر اساس نگرانی‌ها در مورد تغییرات آب و هوایی، کسب‌وکارهای این خانواده در سال ۲۰۱۶ “تصمیم بسیار جسورانه‌ای” گرفتند تا به طور کامل منافع انرژی خود را از زغال سنگ صرف‌نظر کنند و مجموعه انرژی مبتنی بر انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر را دنبال کنند.

شرکت هلدینگز لوپز در حال حاضر هیچ پروژه قدرت موجود یا پیشنهادی ذغال سنگ ندارد. مجموعه انرژی آن متشکل از گاز طبیعی، نیروگاه آبی، و انرژی زمین گرمایی و خورشیدی است – اگرچه روسای شرکت اعتراف کرده اند که انتقال کامل به انرژی های تجدیدپذیر به دلیل متناوب بودن انرژی خورشیدی و بادی هنوز واقع بینانه نیست.

vargas ماریانا لوپز وارگاس می گوید که او “بسیار خوش شانس” است که بخشی از خانواده و سازمانی است که با ارزش های شخصی خودش همسو است [با احترام از ماریانا لوپز وارگاس ]

لوپز وارگاس گفت: «در آن زمان با توجه به کشور در حال توسعه ای مانند فیلیپین که به شدت به سوخت های فسیلی برای توسعه اقتصادی خود متکی بود، [این] بسیار جاه طلبانه بود.

لوپز وارگاس اطمینان دارد که قطع کردن سوخت های فسیلی به طور کامل به مرور زمان قابل دستیابی است.

“مطمئناً آینده ای ممکن است با همه عوامل فعال و مشوق های نهادی مناسب در محل ،”. “این یک انتقال ضروری است اما این کار را با روشی عادلانه ، عادلانه و فراگیر انجام داده است.”
ساهو گفت:

برای رهبران کسب‌وکار هزاره‌ها، متقاعد کردن نسل قدیمی‌تر به اتخاذ روش‌های جدید تفکر نیازمند ارتباط مؤثر و درک عمیق تفاوت‌ها و دیدگاه‌های نسلی است.

ساهو گفت: «از این رو، بسیاری از کسب و کارهای خانوادگی نسل دوم و سوم … بزرگان خود را تشویق می کنند تا ایده های جدید را کشف کنند و رویکردهای نوآورانه را با درگیر شدن در گفتگوی باز و محترمانه بپذیرند.

فرناندو اسکودرو برزیلی مستقر در سنگاپور ، ۳۵ ساله ، این نکته را نشان می دهد. وی مسئول اجرای استراتژی سرمایه گذاری دفتر خانواده Grupo Baoba در Rio de Janeiro است.

اسکودرو پس از شرکت در دوره‌ای در دانشگاه زوریخ که دانش او را در مورد امکانات سرمایه‌گذاری افزایش داد، به خانواده‌اش درباره سرمایه‌گذاری آگاهانه اجتماعی آموزش داد.

“من کل دوره را برای خانواده ام به پرتغالی ترجمه کردم. سه ماه طول کشید. آنها با من آموختند. ”

چند سال پیش، پدر اسکودرو در COGNI سرمایه‌گذاری کرد، یک استارت‌آپ در برزیل که به سایر شرکت‌ها کمک می‌کند مصرف انرژی خود را کاهش دهند، پس از مشاهده یک فرصت تجاری خوب در شرکت سودآور.

“من عاشق مدل کسب و کار یک شرکت بهره وری انرژی بودم. این برای من طنین انداز شد،” اسکودرو گفت. “من به پدرم گفتم ،‘ سلام ، شما در حال انجام سرمایه گذاری هستید. شما فقط نمی دانستید.”

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.