وارث سامسونگ گناهکار شد ، ۵ سال می شود

0

لی جائه یونگ، وارث میلیاردر سامسونگ، توسط دادگاهی در کره جنوبی به دلیل رشوه خواری و سایر جنایاتی که خشم عمومی را برانگیخته و منجر به برکناری رئیس جمهور پارک گئون هی شد، به پنج سال زندان محکوم شد.

انجمن مطبوعاتی روز جمعه گزارش داد، حکمی که از نزدیک تماشا شده است، آخرین تشنج در یک رسوایی سیاسی است که میلیون ها نفر از مردم کره جنوبی را در پاییز گذشته به اعتراض برانگیخت و به برکناری و دستگیری پارک منجر شد.

دادگاه منطقه مرکزی سئول روز جمعه گفت که این زن ۴۹ ساله به دلیل ارائه رشوه به رهبر سابق و دوست نزدیکش برای جلب حمایت دولت برای تلاش‌ها برای تحکیم کنترل او بر امپراتوری سامسونگ، مجرم است.

هیئتی متشکل از سه قاضی همچنین او را به اختلاس سرمایه های سامسونگ، مخفی کردن دارایی های خارج از کشور، پنهان کردن سود حاصل از اعمال مجرمانه و شهادت دروغ مجرم شناخت. دادستان خواهان ۱۲ سال زندان بود.

این حکم یک سقوط خیره کننده برای شاهزاده ثروتمندترین خانواده کره جنوبی است که یکی از بزرگترین شرکت های الکترونیک مصرفی جهان را کنترل می کند.

لی متهم به ارائه ۳۸ میلیون دلار رشوه به چهار نهاد تحت کنترل چوی سون سیل، یکی از دوستان پارک، در ازای کمک دولت برای ادغامی بود که کنترل لی بر سامسونگ را در زمان حساسی تقویت کرد.

سامسونگ انتقال وجوه شرکتی را رد نکرده است. اما لی، نایب رئیس سامسونگ الکترونیکس و نوه بنیانگذار سامسونگ، در جلسه دادگاه ادعا کرد که بی گناه است.

او گفت که از بنیادها یا کمک های مالی که توسط مدیران اجرایی دیگر نظارت می شد بی اطلاع است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.