واردات فولاد تخت همچنان کند است

0

فعالیت خرید در بازار واردات فولاد تخت ایران در هفته گذشته کم بوده است، زیرا واردات در مقایسه با محصولات داخلی بسیار گران بوده است.

ارزیابی قیمت متال بولتن برای HRC وارداتی به ایران ۵۱۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بنادر سی اف آر ایران در روز چهارشنبه بود، در حالی که هفته قبل از آن ۵۱۴-۵۱۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود.

روزهای هفته ایرانی از شنبه شروع می شود.

  کویل نورد گرم

پیشنهادات ۲ میلی متری HRC از روسیه با قیمت ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار در هر تن سی اف آر انزلی شنیده شد.

هفته گذشته هیچ HRC از قزاقستان در ایران موجود نبود.

برخی از فعالان بازار گفتند که به دلیل افزایش قابل توجه قیمت در چند ماه گذشته، علاقه ای به کویل قزاقستانی وجود ندارد، در حالی که برخی دیگر گفتند، به دلیل فصل زمستان، مشکلاتی برای تحویل از طریق دریای خزر وجود دارد.

یکی از تاجران گفت: «ما یک محموله از قزاقستان به مدت ۲۰ روز به تعویق افتادیم.

آخرین پیشنهادات از ArcelorMittal Temirtau قزاقستان در سطح ۵۰۰ دلار در هر تن FOB Aktau گزارش شده است که معادل ۵۱۵ دلار در هر تن CFR انزلی است.

در همین حال، HRC با مبدا چین با قیمت ۵۷۰ دلار در هر تن بنادر جنوبی CFR ارائه شد.

هیچ معامله ای با تامین کنندگان CIS یا چینی منعقد نشد.

در بازار داخلی، ۲ میلی‌متر HRC در حال حاضر با قیمت ۵۷۵ دلار در هر تن در انبار موجود است. یکی دیگر از تاجران گفت: از آنجایی که ۲۰ درصد عوارض واردات و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده برای HRC وارداتی وجود دارد، برای اینکه مشتریان ایرانی علاقه مند شوند، قیمت واردات HRC باید “حدود ۴۲۰ دلار در هر تن CFR” باشد.

  CRC و HDG

ارزیابی قیمت متال بولتن برای کلاف نورد سرد وارداتی ایران ۵۵۰ تا ۶۰۰ دلار به ازای هر تن بنادر سی اف آر ایران بود، در حالی که هفته قبل از آن ۵۷۵ تا ۶۰۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود.

منابع گفتند که CRC روسیه با قیمت ۵۵۰ دلار در هر تن سی اف آر انزلی در دسترس بود، در حالی که پیشنهادات چینی با قیمت ۶۰۰ دلار در هر تن سی اف آر در بنادر جنوبی ارائه می شد.

کویل گالوانیزه داغ منشاء چین با قیمت ۶۵۰-۶۶۰ دلار در هر تن CFR در دسترس بود.

ارزیابی متال بولتن برای HDG وارداتی در ایران ۶۵۰-۶۶۰ دلار به ازای هر تن بنادر CFR ایران بود، در حالی که هفته قبل ۶۹۹-۷۰۰ دلار در هر تن CFR بود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.