واردات HRC را خنک می کند اما تقاضا همچنان کم است

0

قیمت واردات ایران برای سیم پیچ رو به گرم در طی هفته ای که در تاریخ ۱۱ اکتبر به پایان رسید ، مطابق با روند نزولی در بازارهای بزرگ جهانی است.

ارزیابی قیمت بولتن فلزی برای HRC 2 میلی متر وارداتی در ایران در ۱۱ اکتبر ۵۷۵-۵۸۵ دلار در هر تن درگاه CFR ایران بود ، در مقایسه با ۵۸۳-۵۹۵ دلار در هر تن در هفته قبل.

این ارزیابی منعکس کننده پیشنهادات اخیر از مواد منشاء روسیه با ۴۶۵-۴۷۵ یورو (۵۴۸-۵۶۰ دلار) در هر تن fob astrakhan ، در برابر ۴۸۰ یورو برای هر تن FOB هفته گذشته است.

برآورد هزینه حمل بار به بندر انزلی در شمال ایران در حال حاضر حدود ۲۵ دلار در هر تن است.

با این حال ، کاهش قیمت برای مواد وارداتی باعث جلب توجه زیادی در بین خریداران ایرانی نشده است که قیمت های داخلی آن جذاب باقی مانده است. علاوه بر این، HRC 2 میلی متری مشمول ۲۰ درصد عوارض واردات در ایران است.

پیشنهادات اخیر HRC 2 میلی متری از تولید کننده محلی ایرانی Mobarakeh Steel با ۲۷،۶۰۰ ریال در هر کیلوگرم یا ۸۳۲ دلار در هر تن شنیده شده است ، از جمله ۹ ٪ مالیات بر ارزش افزوده.

یکی از معامله گران گفت: “هیچ یک از مشتریان من از [روسیه فولاد ساز] Magnitogorsk Iron & Steel Works [MMK] یا Arcelormittal Temirtau [از قزاقستان] درخواست نکردند.” “بیشتر آنها به صورت محلی خرید می کنند.”

ارزیابی قیمت بولتن فلزی برای سیم پیچ نورد سرد ۰.۵-۱.۲۵ میلی متر در ایران ۶۲۵-۶۳۲ دلار در هر تن درگاه CFR ایران در روز چهارشنبه بود ، که عمدتا در طول هفته بدون تغییر است.

MMK CRC را با قیمت ۵۱۵ یورو (۶۰۷ دلار) در هر تن FOB آستاراخان ارائه کرد.

برخی از پیشنهادات CRC 0.7 میلی متری غیر پرایم از ArcelorMittal Temirtau با قیمت ۵۸۰ دلار در هر تن FOB Aktau شنیده شد. بنابراین، در محدوده ارزیابی قرار نگرفت.

به گفته منابع، هزینه تخمینی حمل و نقل از قزاقستان به انزلی در حال حاضر حدود ۱۶ دلار در هر تن است.

ارزیابی برای سیم پیچ گالوانیزه Diped 0.5-1.25 میلی متر گرم در ایران به ۶۶۶-۶۸۰ دلار در هر تن CFR کاهش یافت ، در برابر دامنه قبلی ۷۰۵-۷۱۳ دلار در هر تن CFR ، مطابق با پیشنهادات.

طبق گفته های یک منبع ، سیم پیچ های تخم مرغ قزاقستان با ضخامت ۰.۵ میلی متر با ۶۵۰ دلار در هر تن fob aktau یا ۶۶۶ دلار در هر تن CFR Anzali ، طبق یک منبع ، در دسترس بود.

کویل ۱ میلی متری چینی با قیمت ۶۸۰ دلار در هر تن سی اف آر بنادر جنوب ایران عرضه شد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.