وزارت راه: خانه‌های ۲۵متری سیاست دولت سیزدهم نیست

0
– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، خسرو دانشجو معاون معماری و شهرسازی وزیر راه درباره ساخت مسکن ۲۵متری، اظهار کرد: تأمین مسکن با عرضه واحدهای ۲۵ تا ۳۵ متری، سیاست و رویکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم نیست.

وی با اعلام اینکه سیاست‌ کلی وزارت راه و شهرسازی در موضوع تأمین مسکن، ساخت واحدها با شیوه معماری ایرانی ـ اسلامی و واحدهای مسکونی در شأن خانوارهای ایرانی است، افزود: وزارت راه و شهرسازی با شیوه‌های گوناگون و به‌طور جدی پیگیر تأمین مسکن در شأن مردم برای آحاد جامعه است.

دانشجو تصریح کرد: در حوزه معاونت معماری و شهرسازی علاوه بر تأمین عرصه و زمین جهت اجرایی شدن پروژه‌های تأمین مسکن، مطالعات و تحقیقاتی در دستور کار دارد و در تلاش هستیم تمامی طرح‌ها از معماری واحدها تا طراحی شهرهای بزرگ را با مشورت گرفتن از استادان فن، متخصصان و فعالان این حوزه منطبق با سبک و سیاق زندگی ایرانی ـ اسلامی به نتیجه برسانیم.

وی گفت: ساخت مسکن کوچک‌مقیاس ۲۵متری به‌عنوان سیاست وزارت راه و شهرسازی، تکذیب می‌شود.

وحید قربانی رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی نیز دراین‌باره گفت: مسکن‌های کوچک‌مقیاس در تضاد با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و جامعه خانواده‌محور است و به هیچ عنوان در دستور کار دولت سیزدهم و وزارت راه و شهرسازی نیست، واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن که در سراسر کشور در حال ساخت است از استانداردهای لازم سرانه مورد نیاز خانواده، تبعیت می‌کند.

وی تأکید کرد: بر اساس اصل ۳۱ قانون اساسی، داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است و عدم تناسب مساحت واحد مسکونی با نیاز خانواده، آسیب‌های گسترده‌ای به‌جا خواهد گذاشت.

قربانی یادآور شد: دولت همواره موضوع مسکن را در اولویت برنامه‌های اجرایی و پروژه‌های در حال انجام خود دارد و طرح‌ها و پیشنهادات خود را بعد از طی مراحل کارشناسی و فنی از مجاری معتبر و رسمی اعلام می‌کند، بیان این مطالب در رسانه‌ها هیچ اعتباری در مرحله اجرا ندارد و به هیچ وجه مقرر به اجرا نیست.

+

[انتهای پیام]

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.