وزیر اقتصاد ناجی بورس می شود/ صعود ۵۸ هزار واحدی شاخص کل

0

بازار سرمایه با توجه به اخبار مثبت این روز ها، با رشدی ۵۸ هزار واحدی به کار خود پایان داد و مجددا توانست کانال ۲ میلیون واحدی را فتح کند.

 

 بازار سهام دومین روز کاری هفته را مشابه روز گذشته پر تقاضا آغاز کرد. لازم به ذکر است صحبت های وزیر اقتصاد مبنی بر اخبار مثبت بورسی بر فضای امروز بازار بی تاثیر نبود و جو مثبت بازار را تشدید کرد.

 

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی ۸ هزار واحدی به ۱ میلیون و ۹۴۶ هزار واحد رسید و به میانه ی کانال ۱ میلیون و ۹۵۰ هزار واحدی نزدیک تر شد. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی ۴۶۰۰ واحدی به ارتفاع ۶۶۷ هزار واحد رسید.

 

گفتنی است سه نماد «فملی»، «فولاد» و «شستا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «وسپهر» و «صبا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «شستا»، «خگستر» و «خودرو» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «بمولد»، «فن افزار» و «دی» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

 

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۳۱ مرداد ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۷ هزار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۸۴۰ میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

 

در بازار امروز ۳۶۸ نماد در محدوده مثبت و ۶۳ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۲۵۵ نماد در محدوده مثبت و ۷۹ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

 

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.