ولوو با کمک چینی IPO را آغاز می کند

0

ماشین‌های ولوو جیلی اعلام کردند که ۵ میلیارد کرون سوئدی (۵۳۲ میلیون دلار) در گامی به سوی فهرست شدن این شرکت جمع‌آوری کرده است.

Auto News Europe در ۲۱ دسامبر گزارش داد که گروهی از سرمایه گذاران نهادی سوئدی سهام ترجیحی تازه منتشر شده را خریداری کرده اند که «تأثیر کاهنده غیرمادی» بر مالکیت ۱۰۰٪ فعلی هلدینگ ژجیانگ جیلی دارد.

این شرکت در بیانیه‌ای گفت: «حرکت امروز گام دیگری به سوی جاه‌طلبی طولانی مدت Volvo Cars برای عمل به عنوان یک شرکت بورسی است.

افزایش فروش و سود در Volvo Cars منجر به گمانه زنی ها در مورد عرضه در بورس در سال گذشته شده است، اگرچه این شرکت در اوایل ماه جاری اعلام کرده بود که هیچ برنامه فوری برای عرضه ندارد.

صندوق‌های بازنشستگی AMF، اولین صندوق بازنشستگی ملی سوئد (AP1) و شرکت بیمه Folksam سهام‌هایی را خریداری کرده بودند که می‌توانستند بعداً به سهام عادی فهرست‌شده تبدیل شوند.

این شرکت مستقر در گوتنبرگ در اوایل سال جاری به بازارهای اوراق قرضه بین‌المللی بازگشت و اولین اوراق قرضه شرکتی آن ۵۰۰ میلیون یورو (۵۱۹ میلیون دلار) افزایش یافت و پس از آن اولین انتشار اوراق قرضه سوئدی در ماه گذشته انجام شد.

یکی از سخنگویان جیلی گفت که بر اساس بیانیه قبلی مبنی بر اینکه “هیچ برنامه فوری” برای عرضه عمومی اولیه سهام ولوو وجود ندارد، از تعریف اصطلاح “فوری” خودداری می کند.

ولوو که با Uber Technologies برای توسعه خودروهای خودران شریک شده است، همچنین سرمایه گذاری مشترک با Autoliv را برای ساخت و فروش نرم افزارهای خودران و کمک راننده اعلام کرد.

ولوو ۴۷۳۵۲۸ خودرو در ماه های ژانویه تا نوامبر فروخت که ۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

جیلی ولوو کارز را در سال ۲۰۱۰ از فورد خرید.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.