پارس Khodro باعث فروش آنلاین Stepway می شود

0

تولیدکننده خودروی داخلی پارس خودرو پیش فروش رنو ساندرو استپ وی را آغاز کرد اما وب سایت این شرکت دقایقی پس از راه اندازی از کار افتاد و مشتریان را در هاله ای از ابهام قرار داد.

وب سایت محلی خودرو پرشین خودرو گزارش داد که این شرکت فروش آنلاین را در ۱۷ سپتامبر راه اندازی کرد، اما سایت در اواسط جریان از کار افتاد.

پارس خودرو سومین خودروساز بزرگ ایران است که مجموعه ای از خودروهای تولید شده توسط سایپا و ایران خودرو را تولید می کند. سایپا با بیش از ۵۱ درصد سهام، سهامدار اصلی این شرکت است.

رضا تقی زاده، معاون فروش سایپا گفت: قطعی وب سایت به دلیل بار ترافیکی بوده است.

به گزارش واحد فناوری اطلاعات شرکت، در اولین دقایق پس از راه اندازی پیش فروش، بیش از ۵۰ هزار کاربر از سایت پارس خودرو بازدید کردند.

این شرکت دو مدل رنو، لوگان (معروف به محلی L90 یا تندر۹۰) و ساندرو تولید می کند. این مدل ها در بازار محلی فروش خوبی داشته اند و شاهد رشد تولید بوده اند – لوگان ۱۹۸۴۲ دستگاه، ۸۵ درصد افزایش سالانه و ساندرو ۱۹،۱۱۶ دستگاه ۱۰۰ درصد افزایش سالانه.

بسته به انتخاب مشتریان، استپ وی دارای بدنه استاندارد ساندرو با موتور ۱.۶ لیتری KM4 A6 یا C6 است.

قیمت آن ۵۵۷ میلیون ریال (۱۴۳۰۰ دلار) توسط این شرکت است. خریداران می توانند این خودرو را با قیمت ۶۲۵ میلیون ریال (۱۶۰۰۰ دلار) در بازار پیدا کنند.

علی‌رغم خرابی ظاهراً اجتناب‌ناپذیر وب‌سایت، برخی از نمایندگی‌های دارای پیوند به این شرکت توانستند خودرو را خریداری کنند و برای انتقال خودروهای ثبت‌نامی ۱۰ تا ۲۰ میلیون ریال (۲۶۰ تا ۵۲۰ دلار) از مشتریان دریافت کنند.

این اولین بار نیست که وب‌سایت‌های تولیدکنندگان خودروهای محلی با چنین مشکلاتی مواجه می‌شوند، به دلیل ترافیک «غافل‌کننده» مشتریان و واسطه‌ها.

در ماه اوت، وب سایت IKCO یک ساعت پس از شروع فروش آنلاین پژو ۲۰۷ توسط این شرکت از کار افتاد. این وب سایت در جریان پیش فروش پژو ۲۰۰۸ خود در ژانویه با مشکلات مشابهی مواجه شد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.