پارکینگ ترمینال سلام ۳ هزار خودرو دیگر ظرفیت دارد

0

به گزارش ایران اکونومیست ، روز گذشته خبری مبنی بر تکمیل ظرفیت پارکینگ ترمینال سلام انتشار یافت که زائرانی که مسیر هوایی را برای سفر به عتبات عالیات انتخاب کردند در ترمینال سلام فرودگاه امام خمینی (ره) شهر تهران با مشکلاتی مواجه شدند.

خبر منتشر شده بنا بر این بود که درب ورودی این ترمینال بسته شده و رانندگان اجازه تردد در این ترمینال را ندارند و از سوی دیگر حتی اجازه ورود تاکسی اینترنتی به داخل ترمینال نیز وجود ندارد و مشکل تعداد بسیاری از زائران از جمله زائران سالخورده را دوچندان کرده است.

سعید چلندری مدیرکل فرودگاه امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با ایران اکونومیست در خصوص تکذیب خبر عدم ظرفیت در پارکینگ ترمینال سلام و پارکینگ شماره یک این فرودگاه، گفت: اخیراً ۶ هزار ظرفیت پارکینگ خودرو به مجموعه فرودگاه اضافه شد و با توجه به ظرفیت گذشته، هم‌اکنون ۱۱ هزار ظرفیت خودرو وجود دارد و تا صبح امروز (۱۴ شهریور) هشت هزار و ۳۰۰ دستگاه در پارکینگ ترمینال سلام استقرار دارند که ۳ هزار خودرو دیگر ظرفیت دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: مشکلی در پذیرش و ورود و خروج خودروهای زوار نیست و ظرفیت ۱۱ هزار خودرویی پارکینگ به صورت رایگان در اختیار مسافرین قرار دارد و می‌توانند از این امکانات استفاده داشته باشند.

چلندری تصریح کرد: با توجه به روزهای پایانی اربعین حسینی همکاران مجموعه به صورت سه شیفت حضور دارند و با سه برابر ظرفیت تمامی خدمات را در طول ۲۴ ساعت روز به زوار ارائه می‌دهند و هیچ روند شاهد بروز مشکلی از سوی فرودگاه و مسافرین نبودیم.

مدیرکل فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: تا به امروز ۱۸۰ هزار زائر از ترمینال سلام به مقصد نجف مشرف شدند و بالعکس به کشور بازگشتند و بیش‌از هزار و ۳۰۰ پرواز از فرودگاه امام خمینی در این بازه زمانی اربعین انجام شده است و هرگونه خبر در خصوص تکمیل ظرفیت پارکینگ و مشکل پذیرش و اعزام زوار کذب است.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.