پاکستان بخشی از شبکه‌های حمل‌ونقل بین‌المللی خواهد شد؟

0

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از پاکستان نیوز، شهید اشرف ترار، وزیر ارتباطات پاکستان و خزر فرهادوف، سفیر جمهوری آذربایجان در پاکستان، در خصوص موضوعات مورد علاقه و تقویت روابط دوجانبه گفتگو کردند.

سفیر جمهوری آذربایجان در پاکستان در دیدار با وزیر امور خارجه گفت: روابط پاکستان و آذربایجان از هر لحاظ بی‌نظیر است.

وی اظهار کرد: به دنبال آغاز پروازهای مستقیم بین پاکستان و آذربایجان، هر دو کشور قصد دارند از طریق راه آهن و شبکه جاده‌ای به یکدیگر متصل شوند که هدف اولیه تقویت همکاری‌های اقتصادی و تسهیل در رفت و آمد کالا و مردم است.

فرهادوف گفت: ما مشتاق ارتقای همکاری‌های اقتصادی هستیم. تصور می‌کنیم پاکستان بخشی از شبکه‌های حمل‌ونقل بین‌المللی شود و با همه کشورهای منطقه ارتباط برقرار کند.

سفیر جمهوری آذربایجان در پاکستان همچنین بر پتانسیل تجارت پاکستان برای دسترسی به اروپا و روسیه از طریق آذربایجان تاکید کرد و گفت: برای تحقق این امر، بخش خصوصی نقش مهمی در ارتقای تجارت و رشد اقتصادی ایفا خواهد کرد.

شهید اشرف ترار با ابراز پایبندی به این ایده گفت: «به رئیس راه آهن ابلاغ کردم که برای اتصال مسیرهای ریلی به آذربایجان تلاش کند».

وی گفت: زمان آن فرا رسیده است که روابط خوب خود را به همکاری اقتصادی تبدیل کنیم. هر دو طرف فوریت نهایی کردن موافقتنامه‌های تجارت ترانزیتی بین پاکستان و آذربایجان را ابراز کردند که نشان دهنده تمایل آنان برای اجرای سریع این پیشنهادهاست.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.