پایان برای پژو ۴۰۵ ، غرور است

0

مشاور عالی وزارت صنایع، معدن و صنعت گفت: تولید پراید سایپا و پژو ۴۰۵ ایران خودرو تا پایان سال جاری (۳۰ اسفند ۹۶) متوقف می شود. تجارت.

بهروز ریاحی این مطلب را در بازدید از غرفه خبرگزاری تسنیم در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در تهران بیان کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، این مشاور گفت: شورای سیاست گذاری خودرو هر دو هفته یک بار جلساتی را برگزار می کند و کیفیت و کمیت خودروهای تولید شده در ایران را بررسی می کند.

وی گفت: صنعت خودرو در مقایسه با دهه گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته است اما هنوز راه زیادی تا جلب رضایت مردم باقی مانده است.

“بیشتر شکایات ثبت شده توسط خریداران خودرو مربوط به خدمات پس از فروش، قطعات خودرو و مدت زمانی طولانی است که یک خودرو باید قبل از تعمیر در تعمیرگاه بماند.”

ریاحی در ادامه گفت: خروجی های نمایندگان رسمی که با مردم برخورد مناسبی نداشتند در استان ها بسته شده است.

وی افزود: برخی از این مشکلات به قطعه سازان خودرو بازمی گردد، اما باید توجه داشت که طراحی خودرو و تنوع محدود در مدل ها و آپشن ها نیز مشکلات زیادی را ایجاد می کند.

او گفت: “ما نتوانسته ایم به درستی قطعه سازان خودرو را وادار کنیم استانداردها را رعایت کنند… فقط تعداد کمی از آنها در حد استاندارد هستند.”

این مقام مسئول با اشاره به خودروهایی که بیشترین تعداد شکایات را به ثبت رسانده اند، گفت: سنسور گاز پژو ۴۰۵ شرکت IKCO و شیشه برقی در پراید سایپا دو مشکل اصلی مردم است.

ریاحی تصریح کرد: در مورد پژو ۴۰۵، سنسور بنزین قادر به انتقال صحیح سوخت نیست و شکایات نشان می دهد که از هر ۱۰ خودرو، ۶ خودرو دارای این مشکل هستند.

وی توضیح داد که از هر ۱۰ پراید، ۴ پراید شیشه های برقی معیوب داشتند، اما برنامه ای برای رفع این مشکل اندیشیده شد و در حال حاضر از هر ۱۰ پراید فقط یک پراید این مشکل را دارد.

در سال گذشته (منتهی به ۲۸ اسفند ۱۳۹۴) بالغ بر ۲۷۴ هزار دستگاه پراید تولید شد که نشان می دهد حدود ۲۷ هزار و ۴۰۰ دستگاه از شیشه های برقی معیوب بوده اند. تصور کنید چه میزان آسیب به سرنشینان این خودروها در مناطق کویری و برفی وارد شده است!

وی گفت: در ۱۰ سال گذشته مجوزهای بسیار زیادی در صنعت موتورسیکلت صادر شده است در حالی که برخی تولیدکنندگان استانداردهای آلایندگی مورد نیاز را رعایت نمی کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه دستورالعمل های کیفی تهیه و به تولیدکنندگان موتور ابلاغ شده است، گفت: برخی از مجوزهای تولید به طور کلی لغو شده است.

وی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که تولید موتورسیکلت‌های با موتور کاربراتوری تا پایان سال جاری نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یابد و بعداً تولید آنها به طور کامل متوقف شود.

در ایران ۵۵ استاندارد برای تولید خودرو اجباری است در حالی که تعدادی از این استانداردها در خودروهای دو خودروساز مطرح ایران IKCO و سایپا اعمال نمی شود.

ریاحی خاطرنشان کرد: در حالی که این استانداردها برای خودروهای تولید داخل و وارداتی اعمال می‌شود، اما در برخی مواقع خودروهای چینی مونتاژ شده در ایران و همچنین خودروهای وارداتی برخی از استانداردها را از دست می‌دهند.

این مقام مسئول گفت: ایران کشور پیشرو در تولید خودرو نیست و کار خود را با مونتاژ خودرو آغاز کرده است، اما در حال حاضر حدود ۹۰ درصد قطعات خودروهای ساخت داخل در ایران ساخته می شود.

ایران در سال ۲۰۱۳ هفدهمین خودروساز بزرگ جهان بود که رتبه امسال با افت دو پله‌ای همراه بوده و در حال حاضر نوزدهم است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.