پایان دومین رویداد پل سرمایه‌گذاری با معرفی شرکت برتر

0

به گزارش ایران اکونومیست، دومین رویداد «پل سرمایه‌گذاری» امروز در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. در این رویداد ۱۳۵ طرح به دبیرخانه ارسال شد که از بین آنها سه طرح به مرحله نهایی راه پیدا کرد و در پایان پس از رقابت تنگاتنگ، شرکت سپهر شریف توانست حائز امتیازات لازم برای تائید سرمایه‌گذاری از سوی شرکت توسعه دانش بنیان سینا بازوی سرمایه گذاری خطر پذیر بنیاد مستضعفان شود.  

در این رویداد ۲۵ شرکت دانش‌بنیان در حوزه حمل‌ونقل و لجستیک هوشمند نسبت به ارائه دستاوردهای فناورانه خود اقدام کردند. این دومین رویداد پل سرمایه‌گذاری است که در راستای کشف و حمایت از ایده‌های نوآورانه برای حل مشکلات کشور و رفع نیاز شرکت‌های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان انجام می‌شود.

علیرضا زاهدی -مدیرعامل موسسه تحقیق و توسعه دانشمند- در این رویداد گفت: در جهت‌گیری جدید بنیاد مستضعفان به‌دنبال توجه هرچه بیشتر به توسعه نوآوری و فناوری در شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد و پاسخ به نیازهای فناورانه کشور هستیم به‌صورتیکه به هیچ وجه با بخش خصوصی رقابت نشود.

وی افزود: در دومین رویداد پل سرمایه‌گذاری تمرکز روی مسئله حمل و نقل هوشمند و لجستیک است؛ ایران در این زمینه ظرفیت بسیار مناسبی دارد که باید به بهترین شکل از آن استفاده شود.

یاسر خانی -مدیرعامل شرکت توسعه دانش‌بنیان سینا-نیز درباره این رویداد گفت: موضوع فعالیت سینا وی‌سی سرمایه‌گذاری در پروژه‌های خطرپذیر برای حمایت از طرح‌ها و ایده‌های جوانانی است که می‌توانند باری از دوش کشور و حل مسائل زنجیره ارزش بنیاد مستصعفان بردارند.

وی افزود: کشور ما در شاهراه ارتباطی قرار دارد و این موضوع یک مزیت استراتژیک برای دسترسی و حمل و نقل لجستیک محسوب می‌شود به همین منظور پل سرمایه گذاری دوم در رابطه با حمل و نقل برگزار شد.

همچنین در این رویداد چندین تفاهم‌نامه و توافق‌نامه برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان منعقد شد که از جمله آنها می‌توان به توافق‌نامه هم‌سرمایه‌گذاری سینا وی‌سی و صندوق پژوهش و فناوری گیلان در شرکت راهکار هوشمند بیدار و تفاهم‌نامه همکاری سینا وی‌سی با صندوق توسعه فناوری‌های نوین اشاره کرد.

در این رویداد هئیت‌های تجاری از کشورهای روسیه، مالزی، صربستان و کرواسی از نمایشگاه پل سرمایه گذاری بازدید و به مذاکره با شرکت‌های هلدینگ حمل و نقل بنیاد پرداختند.

انتهای

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.