پتانسیل پوشش ریسک ایران با ۳ تریلیون دلار

0

معاون بیمه مرکزی ایران اعلام کرد: ایران بیش از ۳ تریلیون دلار پتانسیل ریسک دارد که می تواند تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

پارویز خسروشی نیز گفته شده است: “بیش از ۳۰ ٪ از خطرات در اقتصاد ایران تاکنون تحت پوشش قرار نگرفته است ، که ۷۰ ٪ از دارایی های کشور را بیمه نمی کند.”

وی خاطرنشان کرد: پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (نام رسمی توافق هسته ای ایران با اختیارات جهانی) ، بیش از ۷۰ ٪ کشتی های نفتی ایران و ۴۵ ٪ ناوگان حمل و نقل در حالی که ایرانی تحت پوشش شرکت بیمه عمومی بین المللی قرار گرفته است کشتی‌هایی که پوشش حفاظتی و غرامتی را از Steamship Mutual دریافت کرده‌اند، اکنون می‌توانند در بنادر کشورهای اروپایی سفر کنند.

بیش از ۵۰ نفر از ناوگان خطوط حمل و نقل جمهوری اسلامی ایران وارد گروه بین المللی کلوپ های P&I شده اند که قبل از پایان تحریم ها ، این روابط در سال ۲۰۰۹ به پایان رسید.

IRISL اولین خط حمل و نقل بود که با تحریم های ایران هدف قرار گرفت ، هنگامی که مقامات انگلیس و آمریکایی ادعا کردند کشتی های این شرکت محموله هایی را حمل کرده اند که به برنامه موشک و برنامه های هسته ای بالستیک کشور کمک می کند.

به گفته معاون CII، از ۲۵ میلیون خودرو در ایران، تنها ۳.۱۴ میلیون خودرو یا ۱۳ درصد از آنها مشمول سیاست خودرو هستند. وی افزود: از بین ۸۰ میلیون جمعیت ایران ، تنها ۱۴.۲ میلیون یا ۱۸ ٪ بیمه نامه زندگی دارند در حالی که تعداد افرادی که از بیمه درمانی تکمیلی استفاده می کنند از ۱۲.۴ میلیون یا ۱۶ ٪ از جمعیت تجاوز نمی کند.

وی افزود: “در ۲۰ سال گذشته ، رشد صنعت بیمه ایران ۴.۵ برابر بیشتر از رشد اقتصادی کل کشور بوده است ، که این نشانگر ظرفیت بالای صنعت برای سرمایه گذاری است.”

وی خاطرنشان کرد: نرخ نفوذ صنعت بیمه ایران در ۲۰ سال گذشته به طور پیوسته در حال افزایش است ، بنابراین به دنبال جذب سرمایه گذاری های خارجی برای توسعه بیشتر صنعت است و نه لزوماً برای تعیین خطرات به شرکت های بیمه خارجی.

وی گفت: “منابع محدود مالی و فنی ، به ویژه موارد مربوط به ارزیابی و مدیریت خطرات پس از پذیرش آنها ، بزرگترین مسائلی است که در مورد شکوفایی صنعت بیمه ها سرگرم می شوند.”

خسروشی از فرهنگ بیمه ضعیف در بین مردم و نقش بزرگ دولت در صنعت به عنوان سایر موانعی که مانع از جذب صنعت بیمه برای سرمایه گذاری های خارجی می شود ، یاد کرد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.