پس از گزارشی مبنی بر اینکه چین در حال بررسی مالیات و کاربری زمین است، سهام فاکسکان سقوط کرد

0

پس از گزارش گلوبال تایمز دولتی چین، سهام تامین کننده اپل تا ۳ درصد کاهش یافت.

سهام شرکت فاکسکان تایوان، تامین کننده اصلی آیفون های اپل، روز دوشنبه پس از کاهش ۳ درصدی کاهش یافت. گزارش دهید که این شرکت تنها چند ماه قبل از انتخابات تایوان، موضوع ممیزی مالیاتی و بررسی استفاده از زمین در چین است.

گلوبال تایمز تحت حمایت دولت چین گفت که برخی از زیرمجموعه های کلیدی فاکسکان در چین مورد بررسی مالیاتی قرار گرفته اند و اداره منابع طبیعی چین نیز تحقیقاتی در محل در مورد استفاده از زمین شرکت های فاکسکان در استان های هنان و هوبی و جاهای دیگر انجام داده است. .

گلوبال تایمز جزئیاتی از بررسی‌های مالیات یا استفاده از زمین، که به طور رسمی توسط هیچ بخش دولتی چین اعلام نشده است، ارائه نکرد.

فاکسکان در بیانیه‌ای در روز یکشنبه گفت که انطباق قانونی یک “اصل اساسی” عملیات آن در همه جا است و “به طور فعال با واحدهای مربوطه در زمینه کار و عملیات مرتبط همکاری خواهد کرد”.

در روز دوشنبه از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد. Foxconn، که به طور رسمی Hon Hai Precision Industry Co Ltd نامیده می شود، اکثر آیفون ها را در کارخانه ژنگژو در استان هنان می سازد، جایی که حدود ۲۰۰۰۰۰ نفر در آن مشغول به کار هستند، هرچند که سایت های تولید کوچکتر دیگری در هند و جنوب چین دارد.

گزارش رسانه دولتی چین کمتر از سه ماه قبل از رأی گیری تایوان در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی منتشر شده است.

تری گو، بنیانگذار میلیاردر فاکسکان، که دیگر نقشی در عملیات روزانه شرکت ندارد و در سال ۲۰۱۹ از سمت رئیس شرکت کنار رفت، به عنوان یک نامزد مستقل شرکت می‌کند اگرچه در انتهای نظرسنجی‌ها قرار دارد.

او حزب حاکم دموکراتیک مترقی تایوان (DPP) را متهم کرده است که از طریق سیاست‌های خصمانه خود، جزیره را به مرز جنگ با چین رسانده و گفته است که تنها او با روابط تجاری و شخصی گسترده‌اش در چین و ایالات متحده می‌تواند. حفظ صلح.

سخنگوی کمپین گو، هوانگ شی هسیو، سؤالاتی در مورد تحقیقات فاکسکان به شرکت ارجاع داد و گفت که گو چهار سال پیش اداره شرکت را واگذار کرده بود، دیگر در هیئت مدیره نمی نشست و اکنون فقط یک سهامدار است.

لای چینگ‌ته، معاون رئیس‌جمهور تایوان، نامزد ریاست‌جمهوری DPP که در نظرسنجی‌ها رهبری می‌کند، در یک گردهمایی تبلیغاتی روز یکشنبه، گفت که گزارش چین درباره این تحقیقات “غیر منتظره” و “تأسف‌آور” است.

او در اظهاراتی که توسط ایستگاه‌های تلویزیونی تایوانی ارسال شد، گفت: «پس امیدوارم همه مردم ما بتوانند از Hon Hai حمایت کنند، از شرکت‌های تایوانی حمایت کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.