پشیمانی مهاجران از رفتن به کانادا!

0

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از عصر ایران، نرخ مهاجرانی که کانادا را ترک می‌کنند یا به عبارتی مهاجرت مضاعف به یک کشور ثالث را برمی‌گزینند، از دهه ۱۹۸۰ تا به امروز به طور پیوسته در حال افزایش بوده است و در این میان، گروه‌های تازه‌واردتر شاهد ریزش‌های بیشتری هستند.

به گزارش یورونیوز، تحقیقات تازه نشان می‌دهد که در سال‌های اخیر شمار بیشتری از تازه‌واردهایی که به کانادا مهاجرت کرده‌اند از تصمیم خود منصرف شده‌اند. این موضوع برای کشوری که برای رشد جمعیت و رشد اقتصادی خود به مهاجران متکی است می‌تواند به یک معضل تبدیل گردد.

بر اساس مطالعه‌ای که «موسسه شهروندی کانادا» و «انجمن گردهمایی کانادا» در مورد «میزان ماندگاری مهاجران» انجام داده اند، نشان می‌دهد که مهاجران تازه‌وارد «ممکن است مزایای مهاجرت به کانادا را کمتر احساس کنند».

نتیجه این گزارش که روز سه‌شنبه ۳۱ اکتبر منتشر شد، خطرات ناشی از ناتوانی کانادا در برآورده کردن انتظارات مهاجران تازه‌وارد را گوشزد می‌کند. امری که با بالارفتن هزینه‌های مسکن و اوضاع متلاطم نظام مراقبت‌های بهداشتی در کنار وضعیت اشتغال ناقص (یا همان به‌کارگیری نیروی کار زیر مقدار بهره‌وری اشخاص) و سایر مسائل، بر این پیچیدگی می‌افزاید.

[انتهای پیام]

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.