پژو در حال چرخش چینی است

0

چندین علاقه‌مند به خودرو پایان بازار خودروی چین را در خارج از سرزمین اصلی این کشور پیش‌بینی کرده بودند، اما بر اساس گزارش جدید Automotive News China در پکن، خطوط تولید خودرو مونتاژ گروه PSA فرانسه خواهد بود. موتورهای چینی را بدست آورید.

این شرکت اعلام کرد که موتورهای بنزینی ۱.۲ لیتری توربوشارژ تولید شده توسط سرمایه گذاری مشترک خود با موتور دانگ فنگ را به اروپا ارسال خواهد کرد و “استفاده بهتر از ظرفیت تولید خود در چین” را انجام خواهد داد.

در این گزارش با اشاره به بیانیه مطبوعاتی دانگ فنگ آمده است که این مشارکت هفته گذشته تولید موتورهای سه سیلندر برای صادرات را در کارخانه موتور خود در شهر مرکزی چین در Xiangyang آغاز کرد.

به گفته این خودروساز دولتی چین، اکنون PSA انتظار دارد ۵۵۰۰۰ موتور از این موتورهای چینی را به کارخانه های مونتاژ اروپایی خود بفرستد.

گروه PSA مستقر در پاریس نگفته است که با ساخت آنها در چین در مقابل کارخانه های قدیمی این شرکت در فرانسه، چه مقدار در هر واحد صرفه جویی می کند.

 همان موتورهای مورد استفاده در ایران

در چین، موتور ۱.۲ لیتری در خودروهای کوچکی مانند پژو ۲۰۰۸، ۳۰۸ و ۴۰۸ و سیتروئن C3-XR و C4 استفاده می شود.

حداقل دو مورد از این خودروها، پژو ۲۰۰۸ و ۳۰۸ نیز به مقصد بازار ایران هستند. سایر مدل‌های سیتروئن، به عنوان بخشی از سرمایه‌گذاری مشترک با سایپا، که اکنون سایپا سیتروئن نامیده می‌شود، احتمالاً در چند ماه آینده با فرمت CKD (کاملاً نابود شده) از چین تحویل خواهند شد.

سرمایه‌گذاری مشترک PSA با دانگ فنگ، مستقر در شهر مرکزی چین ووهان، خودروهای سیتروئن و پژو و کامیون‌های سبک تولید می‌کند.

این خودروساز فرانسوی همچنین با شرکت خودروسازی چانگان چین در شهر شنژن در جنوب چین شراکت دارد.

چانگان سازنده برند سیتروئن پیشرفته DS در آن کشور است. آن شرکت در سال ۲۰۱۶ در تهران فعالیت خود را آغاز کرد.

در پنج ماه اول سال، تحویل PSA در چین و آسیای جنوب شرقی با ۴۹ درصد کاهش نسبت به سال قبل به ۱۳۰۳۰۰ دستگاه رسید.

داده‌های مربوط به گروه خودروساز جهانی PSA که قبلاً در رسانه‌های فرانسوی منتشر شده بود، نشان می‌دهد که ایران از نظر فروش در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ از تمام مناطق دیگر بهتر عمل کرده است.

بر اساس ارقام، این خودروساز در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷، ۱۰۴ هزار دستگاه در ایران فروخته است.

اعداد منتشر شده نشان می دهد که فروش خودروهای ایرانی ۸۶.۵ درصد از کل فروش این شرکت در خاورمیانه و شمال آفریقا را به خود اختصاص داده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.