پژو وعده تغییر ساختار را می دهد

0

PSA پژو سیتروئن پس از کاهش هزینه‌ها و بهبود تقاضا در اروپا که به خودروساز فرانسوی کمک کرد تا اهداف تعیین‌شده دو سال پیش را پس از کمک مالی شکست دهد، اهداف رشد جدیدی را تعیین خواهد کرد.

این شرکت در بیانیه ای در روز چهارشنبه گفت: سود عملیاتی خودرو در سال گذشته 5 درصد از درآمد بود که بسیار فراتر از هدف حاشیه 2 درصدی برای سال 2018 بود.

جریان نقدی آزاد تقریباً دو برابر هدف تعیین شده در سال 2017 بود. بلومبرگ گزارش می دهد که این خودروساز طرح سود خود را در 5 آوریل منتشر خواهد کرد و گفت که پرداخت سود سهام مطابق با صنعت از درآمدهای امسال را آغاز خواهد کرد که اولین بار از سال 2011 است.

کارلوس تاوارس، مدیر اجرایی، در این بیانیه گفت: نتیجه “شرکت ما را دوباره وارد مسابقه می کند و پتانسیل خود را ثابت می کند.” “ما قادر خواهیم بود از این قدرت در هنگام اجرای طرح جدید خود برای رشد سودآور استفاده کنیم.”

تغییر به سمت توسعه پس از دو سال صرف ثبات کسب و کار صورت می گیرد. پژو پس از کمک مالی دولت فرانسه و شرکت خودروسازی دانگ فنگ چین در سال 2014، کارخانه خود را تعطیل کرد، مشاغل را کاهش داد و دستمزدها را متوقف کرد.

سود برنامه ریزی شده نشانه ای است که شرکت معتقد است علیرغم کاهش رشد در چین، بزرگترین بازار خودروی جهان، و رسوایی آلایندگی دیزل در Volkwagen AG، چرخش در حال حاضر پایدار است. در حالی که پژو تقلب را رد کرده است، بیش از نیمی از فروش اروپایی آن به نوع موتور بستگی دارد.

انتظارات بر باد رفت

Arndt Ellinghorst، تحلیلگر مستقر در لندن برای Evercore ISI، در یادداشتی نوشت: “این یک شکست بزرگ برای انتظارات است.”

ژان باپتیست دو شاتیون، مدیر اجرایی، در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران گفت که این حاشیه بالاترین میزان از سال 2002 بود. او گفت که این خودروساز از کاهش طیف محصولات خود به 39 مدل از 45 خودرو در سال 2014 سود برد.

د شاتیلون گفت: «ما در حال تکمیل بازسازی اقتصادی خود هستیم.

سال گذشته، درآمد عملیاتی مکرر از 797 میلیون یورو در سال 2014 به 2.73 میلیارد یورو (3 میلیارد دلار) رسید. درآمد 6 درصد افزایش یافت و به 54.7 میلیارد یورو رسید. پژو 3.8 میلیارد یورو جریان نقدی آزاد تولید کرد که از هدف 2 میلیارد یورویی برای دو سال منتهی به 2017 عبور کرد.

تحویل جهانی 1.2 درصد افزایش یافت و به 2.97 میلیون خودرو و وسیله نقلیه تجاری سبک رسید که توسط خاورمیانه، آفریقا و آسیا و همچنین بازار خانگی پژو در اروپا تقویت شد.

این شرکت بر روی گسترش بیشتر در چین شرط بندی کرده است و اوایل سال جاری روابط خود را در ایران با قراردادی برای تولید سالانه 100000 خودرو با ایران خودرو، شریک قدیمی خود در این کشور، از اواخر سال 2017 تمدید کرد.

بر اساس داده های گردآوری شده توسط بلومبرگ، بزرگ ترین خودروسازان اروپایی و آمریکایی به طور متوسط ​​در سال گذشته حدود 28 درصد از سود خود را به عنوان سود سهام پرداخت کردند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.